×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PE chce więcej praw dla pasażerówEuroposłowie z Komisji Transportu i Turystyki apelują o stosowanie takich samych praw pasażerów dla wszystkich podróżnych, niezależnie od sposobu transportu. W przyjętym dokumencie znalazło się wezwanie skierowane do Komisji Europejskiej, by ta zapewniła wszystkim pasażerom równy i bezproblemowy dostęp do informacji oraz pomoc w przypadku zakłóceń w trakcie podróży. Europosłowie wezwali także do ułatwienia dostępu dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 
Georges Bach, europoseł z Luksemburga, który był inicjatorem raportu, podkreślił potrzebę lepszej pomocy dla pasażerów linii lotniczych, którzy utknęli na lotniskach. Według jego pomysłu wszyscy przewoźnicy latający do danego portu lotniczego mieliby obowiązek utrzymywania własnego punktu informacji i pomocy.
 
Bach postuluje także, by personel przewoźnika na każdym lotnisku miał uprawnienia do natychmiastowej zmiany planu podróży, zwrotu kosztów oraz wypłaty odszkodowania. Europoseł z Luksemburga, reprezentujący partię centrową, chce również wprowadzenie jednolitego, wielojęzycznego formularza, na którym pasażerowie mogliby składać wnioski o odszkodowanie.
 
Europosłowie wezwali również Komisję Europejską, by ta dokładnie sprecyzowała, co stanowi "nadzwyczajne okoliczności" zwalniające przewoźników z niektórych obowiązków wobec pasażerów. W przyjętym niemal jednogłośnie raporcie znalazła się również prośba pod adresem KE, by wprowadzić kary dla przewoźników, którzy stosują nieuczciwe praktyki w trakcie internetowej sprzedaży biletów. Według europosłów obejmuje to np. niepodawanie pełnej ceny biletu na początku procesu rezerwacji, ale również doliczanie "opłaty za płatność".

Dominik Sipiński


gość_4486a - Profil
gość_4486a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie