×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Szynobusem taniej do BalicBędą tańsze bilety na przejazdy Balice Express. O zmianie taryfy zdecydowały Przewozy Regionalne obsługujące połączenie kolejowe między krakowskim lotniskiem i centrum miasta. Ceny nie wrócą jednak do poziomu sprzed ich drastycznej podwyżki w maju br.

Nowy taryfikator będzie obowiązywał od 26 września br. Za jednorazowy przejazd na trasie Dworzec Główny - Balice pasażerowie zapłacą 15 zł czyli o 4 zł mniej niż obecnie. Jeszcze tańszy będzie bilet powrotny - w tym przypadku podróż w każdą stronę będzie kosztowała 11,50 zł. Będzie również możliwość zakupu biletu jednorazowego dla 3 lub 4 osób w obniżonej cenie wynoszącej odpowiednio 36 i 48 zł.

Bilety wystawione na przejazd Balice Express zachowują ważność na innych trasach kolejowych obsługiwanych w ramach tzw. I strefy aglomeracyjnej.

Nie wiadomo czy obecna oferta zostanie wprowadzona na stałe. Przewozy Regionalne reklamują ją bowiem pod hasłem "powakacyjnej promocji". Nie ulega jednak wątpliwości, że obecna obniżka cen to efekt ultimatum władz województwa małopolskiego, które pod koniec sierpnia b.r. zagroziły przewoźnikowi cofnięciem dofinansowania na obsługę tej trasy w związku z jego polityką taryfową.


Marek Stus


Reklama


Booking.com
gość_bc4c3 - Profil
gość_bc4c3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie