LH: 100 mln euro straty przez strajk - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LH: 100 mln euro straty przez strajkW związku z trzema dniami strajku personelu pokładowego Lufthansy pod koniec sierpnia i na początku września przewoźnik stracił ok. 100 mln euro - informują niemieckie media.

Niemiecka linia odmawia potwierdzenia tych danych. Jednak wiadomo, że w wyniku protestu ponad 1700 lotów zostało odwołanych. Odwołania połączeń dotknęły prawie 190 tys. pasażerów, a ponad 160 tys. odleciało ze znacznym opóźnieniem.Przed tygodniem protest związku zawodowego personelu pokładowego UFO został zawieszony. Bert Rurup, znany niemiecki ekonomista, został wyznaczony na mediatora pomiędzy strajkującymi a przewoźnikiem.

UFO domaga się wzrostu płac personelu pokładowego o 5,5%, podczas gdy przewoźnik oferuje podwyżkę jedynie o 3,5%. W trakcie mediacji związkowcy zobowiązali się nie strajkować ponownie, ale zapowiedzieli, że taki krok jest możliwy jeśli ich żądania nie zostaną spełnione.

Dominik Sipiński
Fot. Piotr Bożyk


Reklama


Booking.com
gość_0c4bf - Profil
gość_0c4bf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie