Indie zezwalają na inwestycje w linie - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Indie zezwalają na inwestycje w linieRząd Indii zmienił prawo, które blokowało zagraniczne inwestycje w przewoźników lotniczych. Po piątkowej (14.9) poprawce zainteresowani spoza Indii będą mogli kupić do 49% udziałów w każdej linii lotniczej zarejestrowanej w tym kraju.

Zmiana prawa to długo oczekiwany krok, który może uratować znajdujących się w fatalnej kondycji finansowych indyjskich przewoźników. Za zezwoleniem na zagraniczne inwestycje lobbowała przede wszystkim linia Kingfisher, która od kilku miesięcy znajduje się na krawędzi bankructwa.

Dostęp do rynku lotniczego w Indiach jest obwarowany wieloma restrykcyjnymi przepisami. Niektórzy przewoźnicy, np. Lufthansa i Singapore Airlines, od dawna walczą o zezwolenie na loty większymi samolotami lub do nowych miast. Jednak głównymi zainteresowanymi inwestycją w przewoźników z Indii będą zapewne linie z rejonu Zatoki Perskiej. Od dawna mają one dominującą pozycję nie tylko w ruchu bezpośrednim, związanym z dużą migracją zarobkową z Indii do krajów na Półwyspie Arabskim, ale i w transferach pasażerów przez huby np. w Dubaju czy Dosze.

Dominik Sipiński


Reklama


Booking.com
gość_c6691 - Profil
gość_c6691
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie