Emirates szuka partnerów w USA - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates szuka partnerów w USALinie Emirates rozmawiają z dwoma amerykańskimi przewoźnikami na temat szerokiej umowy code-share. Jednym z nich jest American Airlines, co potwierdza Tim Clark, prezes Emirates. Nie wiadomo, kto jest drugim potencjalnym partnerem linii z Dubaju.

- Chcemy jak najszybciej zakończyć te rozmowy, teraz wszystko jest w rękach American Airlines - powiedział Clark portalowi Air Transport World.Clark mówił o możliwym partnerstwie z amerykańskimi liniami przy okazji uruchomienia lotów Emirates do Waszyngtonu-Dulles. To już siódme lotnisko w Stanach Zjednoczonych, na która lata ten przewoźnik.

Przed kilkoma dniami Emirates ogłosiły podpisanie szeroko zakrojonej, ważnej na 10 lat umowy partnerskiej z australijskim Qantasem. 

Emirates są znane ze swojej niechęci do sojuszów lotniczych. Clark od wielu lat kategorycznie odrzuca możliwość przystąpienia do jednego z nich, wybierając zamiast tego umowy code-share z wybranymi, pojedynczymi przewoźnikami. Porozumienie z Qantasem należy do najszerzej zakrojonych. Jeśli Emirates weszłyby w partnerstwo z American Airlines lub inną linią ze Stanów Zjednoczonych, najprawdopodobniej byłaby to również bardzo istotna umowa.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożyk


Reklama


Booking.com
gość_0550d - Profil
gość_0550d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie