×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy Q400 dla Eznis AirwaysW ciągu kilku dni flota mongolskiego przewoźnika Eznis Airways powiększy się o pierwszego Bombardiera Q400. Samolot wynajęty jest od duńskiej firmy leasingowej NAC. Wcześniej maszyna latała dla japońskiej linii Air Nippon Network (spółka linii ANA) oraz dla Bombardiera.

Bombardier Q400 został wyprodukowany w 2005 roku. Po przylocie otrzyma mongolskie znaki rejestracyjne. Nowy nabytek na pokład może zabrać 74 pasażerów w konfiguracji dwóch klas: 8 w klasie biznes oraz 66 w klasie ekonomicznej.Eznis Airways to mongolskie regularne i czarterowe linie lotnicze z siedzibą w Ułan Bator. Obecnie jest to największa linia lotnicza w Mongolii, która obsługuje aż 14 krajowych tras. W ofercie przewoźnika są też również rejsy do Rosji, Chin oraz Korei Południowej. Linia posiada również zezwolenie na loty do Kazachstanu. Jednak ze względu na braki flotowe rejsy zostaną uruchomione w ciągu kilku miesięcy po dostawie Boeingów 737-700.

Obecna flota przewoźnika składa się z siedmiu samolotów: czterech maszyn Saab 340B, dwóch Avro RJ85 oraz jednego Boeinga 737-700NG. Do końca tego roku linia planuje powiększyć flotę o trzy Bombardiery Q400 oraz kolejne cztery maszyny B737.

Piotr Bożyk
Fot. David Brook


gość_c5836 - Profil
gość_c5836
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie