×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SunExpress ogranicza rozwójLinie SunExpress, wspólne przedsięwzięcie Lufthansy i Turkish Airlines, ograniczają rozwój w bieżącym sezonie letnim. Przewoźnik skoncentruje się na trasach krajowych w Turcji.

SunExpress jest znany jako linia operujący w mieszanej formule czarterowo-regularnej na turystycznych kierunkach do Turcji. Przewoźnik lata głównie z Niemiec, ale także z Holandii, Austrii, Szwajcarii i Skandynawii. Poza Turcją w siatce destynacji SunExpress są również kurorty w Egipcie. Linia oferuje również znaczną liczbę tras krajowych w Turcji.Główna baza linii znajduje się w Antalyi. Przewoźnik wykorzystuje flotę 28 samolotów Boeing 737 w typach -700 i -800. 

- SunExpress rozszerza operacje krajowe i lata teraz jako wykonawca lotów AnadoluJet, krajowej spółki-córki Turkish Airlines - powiedział Stefan Lauer z zarządu Lufthansy.

Zamiast planowanych sześciu, SunExpress doda do floty w tym roku jedynie dwa nowe Boeing 737-800. Powodem zmiany strategii jest bardzo duże oferowanie na trasach z Europy do Turcji przy równoczesnym spadku popytu zarówno na podróże turystyczne, jak i biznesowe.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński


Reklama


Booking.com
gość_7b68a - Profil
gość_7b68a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie