×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Warszawa: Siedem nowych rękawówPolsko-amerykańskie konsorcjum firm SILVER-NET i JBT AeroTech Jetway Systems dostarczy i zamontuje siedem nowych Lotniczych Rękawów Pasażerskich na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Zgodnie z umową konsorcjum dostarczy wszystkie nowe i w pełni wyposażone rękawy w ciągu 12 miesięcy. Całość prac została podzielona na etapy. Pierwszy to projektowanie, następny to montaż i uruchomienie czterech rękawów na stanowiskach postojowych 1, 2, 6, 7. W następnym kroku zdemontowane zostaną istniejące pomarańczowe rękawy na stanowiskach 3, 4, 5 i zainstalowanie w ich miejsce trzech nowych. Pierwsze cztery nowe rękawy zostaną oddane do użytku pasażerów w pierwszym kwartale przyszłego roku, pozostałe trzy – do końca czerwca 2013 r.

Nowe lotnicze rękawy pasażerskie będą urządzeniami w pełni automatycznymi, umożliwiającymi ruchomy podjazd do samolotu i dokowanie, nawet w przypadku niedokładnego ustawienia statku powietrznego. Nowe LRP będą przeszklone, umożliwiając w ten sposób stały kontakt wzrokowy pasażera z płytą lotniska. We wnętrzu zostaną wyłożone przeciwpoślizgową wykładziną podłogową spełniającą swoją rolę nawet w przypadku zamoczenia.

Rękawy będą dostosowane do zmiennych temperatur zewnętrznych panujących na Lotnisku Chopina (od -30°C do +40°C), zapewniając przy tym odpowiedni komfort obsługi pasażerów. Rękawy zostaną także wyposażone w urządzenia zasilające 400 Hz podwieszone bezpośrednio pod rękawem.

Nowe rękawy będą dostosowane do obsługi samolotów kodu C, w tym B737 (wszystkie podtypy), A318, A319, A320, A321, a także E170, E175, E190, E195, Fokker 70, Fokker 100, AvroRJ70, AvroRJ85, AvroRJ100 operujących na co dzień na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Wykonawca przeprowadzi szkolenie pracowników Portów Lotniczych zarówno w zakresie obsługi rękawów, jak i ich przeglądu, konserwacji i napraw. Część personelu otrzyma także autoryzację na przeprowadzanie dalszych szkoleń wewnętrznych z obsługi i eksploatacji.

Anna Żuchlińska

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_f777e - Profil
gość_f777e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie