×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UTair uziemia ATR-yPo poniedziałkowej (2.4) katastrofie samolotu ATR 72-200 linii UTair przewoźnik zdecydował się uziemić wszystkie maszyny tego typu. W katastrofie na lotnisku w Tiumeniu zginęło 31 osób.

Andriej Martirosow, prezes UTAir, poinformował w oświadczeniu, że linia jest przekonana o dobrym stanie technicznym swoich ATR-ów 72-200, ale do czasu wyjaśnienia przyczyn katastrofy wstrzyma ich loty. Jak wynika z pierwszych informacji, powodem utraty sterowności samolotu po starcie mogło być zaniechanie procedury odladzania. Obecnie UTair posiada jeszcze 2 ATR-y 72 w wariancie -200 i 15 w wariancie -500. Po uziemieniu -200, rejsy będą wykonywane samolotami w nowszym wariancie.

Aleksandr Nieładko, szef Federalnej Agencji Transportu Lotniczego Rosaviatsia przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że nie wykonano procedury odladzania. Jednocześnie władze nie uważają, by oblodzenie mogło być przyczyną katastrofy. Jednak jak wynika z danych pogodowych, poprzedniego wieczoru i w nocy przed porannym startem ATR-a w Tiumeniu padał marznący deszcz.

Dominik Sipiński
fot. OSDU


gość_ea5f6 - Profil
gość_ea5f6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy