×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


BA w olimpijskim malowaniuBritish Airways pokazały dziś (3.4) samolot w okolicznościowym malowaniu związanym z letnimi igrzyskami olimpijskimi i paraolimpijskimi, które odbędą się za kilka miesięcy w Londynie. Pierwszym z dziewięciu samolotów, które otrzymają specjalne barwy, jest Airbus A319 G-EUOH.

Olimpijskie malowanie ma symbolizować gołębia. Ptaki te są utożsamiane z pokojem i jednością i były często wykorzystywane jako symbole w trakcie igrzysk olimpijskich, łącznie z poprzednimi organizowanymi przez Londyn w 1948 r.Autorem okolicznościowego malowania jest Pascal Anson. Jest on uczestnikiem projektu "Great Britons", w ramach którego British Airways chcą promować młode talenty w różnych dziedzinach w trakcie przygotowań do olimpiady. 

Gdy pierwszy raz zobaczyłam projekt Pascala, uśmiechnęłam się. Samolot jest uniwersalny. Każdy to zrozumie. Lubię sposób, w jaki przywraca on entuzjazm do latania - powiedziała Tracey Emin, znana brytyjska projektantka, która była mentorem twórcy nowego malowania. 

Na ogonie samolotu zachowany został typowy dla British Airways motyw z flagi Union Jack, ale zamiast czerwono-niebieskich barw jest złoty. Na kadłubie i silnikach złotą farbą wymalowano łuski, a dziób samolotu wygląda teraz jak dziób ptaka.Równocześnie z nowym malowaniem, brytyjski przewoźnik zaprezentował inne dzieła uczestników projektu "Great Britons". Nowe menu pokładowe dla rejsów długodystansowych zostało stworzone przez Simona Hulstone'a, kucharza wyróżnionego przez Michelina. Pasażerowie British Airways na trasach poza Europę będą mogli ponadto obejrzeć film "BOY", do którego scenariusz napisał Prasanna Puwaranajah.

Dominik Sipiński
fot. Nick Morrish (British Airways)


gość_de391 - Profil
gość_de391
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie