×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Coraz więcej pasażerów w GdańskuW sierpniu w porcie lotniczym Gdańsk Rębiechowo odprawionych zostało 260 tys. pasażerów. To o 6% więcej niż w sierpniu 2010 roku.

W pierwszych ośmiu miesiącach bieżącego roku lotnisko w Gdańsku obsłużyło 1,6 mln podróżnych, co stanowi wzrost o 9% w porównaniu do analogicznego okresu 2010 roku. 

Doskonałe są również wyniki przewozów cargo. Po ośmiu miesiącach 2011 roku w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużono w sumie ponad 3221 ton ładunków, co stanowi ponad 14% wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2010 roku.

- Oczywiście cieszy nasz stały wzrost dynamiki liczby obsługiwanych pasażerów i ładunków. Wszyscy wiemy, że tak szybkiemu rozwojowi musi towarzyszyć rozwój infrastruktury lotniskowej. Tu również mamy się czym pochwalić. W sierpniu oddano do użytku część nowej przedterminalowej płyty postojowej oraz dwa skrajne odcinki nowej drogi kołowania. Szczególnie ta druga inwestycja, już w oddanych na dzień dzisiejszy około 75% swojej długości w znacznym stopniu ułatwiła samolotom szybsze i sprawniejsze wykonywanie operacji lotniczych – mówi Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Anna Żuchlińska

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_f777e - Profil
gość_f777e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie