×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Flybe zamiast Finncomm w GdańskuLinie lotnicze  Finnair oraz Flybe ogłosili w piątek (1.07) przejęcie największego fińskiego regionalnego przewoźnika Finncomm (Finnish Commuter Airlines). Przewoźnik operuje dla Finnaira m.i.  na trasie Gdańsk - Helsinki.Inwestycja będzie możliwe dzięki utworzonej spółce joint venture - Flybe Nordic. 

Finncomm Oy, obecny właściciel Finncomm otrzyma za przejęcie linii 25 milionów euro. Największy brytyjski przewoźnik  krajowy zainwestuje 13 milionów euro, stając się posiadaczem 60% udziałów nowej linii. Natomiast Finnair, własciciel 40% udziałów zobowiązał się do zapłacenia pozostałych 12 milionów euro.
 
- Finnair i Flybe posiadają uzupełniające się kompetencje. Wierzymy, że doświadczenie Flybe na rynku  regionalnm, w połączeniu z lokalną wiedzą Finnair  będzie zwycięską kombinacją. Cieszymy się z szansy współpracy oraz możliwości stworzenia nowego silnego gracza na rynkach skandynawskich i bałtyckich - skomentował  Mika Vehviläinen, dyrektor generalny linii Finnair.Rzecznik prasowy linii Finnair zapowiedział również, że przewoznik zakupi należącą do Finncomm flotę dziewięciu ATR 72 wartych 104 mln euro oraz 70 mln euro zobowiązań dłużnych.

Natomiast  Flybe nabędzie m.in 57% udziałów w należącej do Finncomm Oy Finncomm Training Centre oraz 46% udziałów w firmie zajmującej się  obsługa techniczną statków powietrznych (FAM).  Łączna suma inwestycji wyniesie 23,6 milionów euro.Przejęcie zaplanowano na sierpień, po zatwierdzeniu przez organy ochrony konkurencji. Od tego momentu Finncomm będzie  operować na istniejących trasach krajowych już pod marką Flybe. Linia planuje również rozszerzenie swojej sieci w Szwecji, Danii, Estonii oraz na Łotwie.

Justyna Żyła
fot. Finnair,

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_f777e - Profil
gość_f777e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie