×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus: Ponad 330 zamówieńAirbus poinformował o przyjęciu ponad 330 nowych zamówień. Europejski koncern dziś (22.6) podczas trwającego salonu lotniczego Paris Air Show podpisał umowy z ALAFCO, Republic Holdings i AviancaTaca, IndiGo i LAN Airlines.

ALAFCO, międzynarodowa firma leasingowa z siedzibą w Kuwejcie, podpisała umowę na zakup sześciu samolotów typu A350XWB. Zwiększa ona łączny stan zamówień na A350-900 złożonych przez ALAFCO do 18 sztuk.

Republic Holdings, amerykańska spółka-matka linii Frontier, podpisała umowę na zakup aż 80 samolotów wąskokadłubowych rodziny A320neo. 40 maszyn będzie typu A319neo, a pozostałe będą większymi A320neo.

Koncern AviancaTaca, w skład którego wchodzą połączone linie Avianca, Taca oraz ekwadorska spółka AeroGal, zdecydowały się zamówić 51 samolotów typu Airbus A320. 33 z nich będą nowoczesnymi modelami A320neo. To największe zamówienie złożone przez pojedynczą linię w historii działalności Airbusa w Ameryce Łacińskiej.

IndiGo, indyjski przewoźnik niskokosztowy, zamówił aż 180 samolotów typu A320. Tylko 30 z nich to obecnie produkowane A320, a aż 150 będzie nowego typu A320neo. Wstępne porozumienie podpisano w styczniu br., ale umowa została sfinalizowana dopiero podczas Paris Air Show. IndiGo to jeden z pierwszych i największych klientów Airbusa na model A320neo.

Chilijski przewoźnik LAN Airlines złożył skromniejsze zamówienie na 20 samolotów typu A320neo. To pierwsza linia z Ameryki Południowej, która zdecydowała się podpisać umowę na zakup tego modelu.

Dominik Sipiński


gość_7eb54 - Profil
gość_7eb54
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie