Wulkan paraliżuje Australię - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wulkan paraliżuje AustralięChmura popiołów wulkanicznych paraliżuje ruch lotniczy nad Australią i Nową Zelandią. Wybuch wulkanu Puyehue-Cordon Caulle nastąpił na początku czerwca w Chile.

Silne wiatry przywiały chmurę znad Ameryki Południowej wzdłuż 40. równoleżnika. Rozciągają się one na wysokości od 6000 do 10600 metrów. W ubiegłym tygodniu wybuch wulkanu spowodował utrudnienia w lotach w Argentynie, Urugwaju i Chile.

Australijskie linie Qantas i Jetstar odwołały wszystkie loty z Melbourne, Tasmanii i Nowej Zelandii. Inni przewoźnicy w tym rejonie znacznie ograniczyli swoje operacje. Air New Zealand zdecydowały się kontynuować loty, a samoloty tego przewoźnika latają poniżej lub powyżej chmury. Nowozelandzkie linie ostrzegły także, że niektóre trasy ulegną znacznemu wydłużeniu, aby ominąć niebezpieczny rejon.

Stężenie groźnych drobin pyłu nad Australią może rosnąć w ciągu tygodnia. Australijskie i nowozelandzkie biura meteorologiczne i urzędy lotnictwa ostrzegają, że zakłócenia w ruchu lotniczym potrwają jeszcze co najmniej kilka dni.

Dominik Sipiński


Reklama


Booking.com
gość_1fc5f - Profil
gość_1fc5f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie