12 zasad jak kupić tani bilet

22 stycznia 2020 10:21
26 komentarzy
Reklama
Jak znaleźć tanie bilety lotnicze? Jak tanio podróżować samolotem? Jak nie przegapić najatrakcyjniejszych ofert? Z pomocą przychodzi nasz serwis bilety.pasazer.com. Podpowiemy Wam jak za niewielkie pieniądze zwiedzać świat.

Na pewno z niedowierzaniem słuchaliście opowieści o tych, którzy za przysłowiowego grosza przemierzyli pół Europy. Czy to możliwe aby polecieć samolotem za tak niewielkie pieniądze? Oczywiście! Sama sprawdziłam to na własnej skórze, kupując kilka lat temu bilet za 1 gr z Polski do Anglii czy Portugalii. Obecnie takich promocji niestety już nie ma, ale bilet za 50 zł bez problemu możemy wciąż kupić. Trzeba tylko wiedzieć jak i gdzie szukać.

Gdzie szukać?

Na samym początku naszych poszukiwań musimy zadać sobie dwa, bardzo ważne pytania:
  • dokąd chcemy lecieć?
  • kiedy chcemy lecieć?
Te czynniki najbardziej wpływają na cenę biletu.

Bilety najlepiej szukać poprzez dedykowane do tego celu wyszukiwarki, jak np. bilety.pasazer.com



Zasada 1. Unikaj wysokiego sezonu!

Najdroższej kupować jest bilet w okresie:
  • wakacji,
  • długich weekendów
  • świąt
Wtedy ceny biletów są znacznie wyższe niż normalnie.

Zasada 2. Kupuj, kiedy inni nie podróżują

Najtaniej kupimy bilet:
  • jesienią (październik-listopad)
  • wiosną (luty-kwiecień),
  • w środku tygodnia.
Zasada 3. Kierunki pracownicze tańsze od turystycznych

Tanio polecimy z Polski do Oslo czy Sztokholmu, podczas gdy bilety na południe Hiszpanii czy na Maltę mogą kosztować kilka razy więcej.

Nasze poszukiwania rozpoczynamy od stron linii lotniczych, gdzie zawsze znajdziemy aktualne promocje i gdzie najtaniej kupimy bilety. Sporadycznie zdarza się, że pośrednicy mają lepszą cenowo ofertę.

Zasada 4. Im wcześniej kupimy, tym mniej zapłacimy

Tanich biletów zaczynamy szukać na 2-3 miesiące przed planowaną podróżą u tanich przewoźników, a u tradycyjnych - na 3-6 miesięcy wcześniej.

Warto codziennie przeglądać strony linii lotniczych, porównywać oferty, szukać promocji. Tak, tak - codziennie, gdyż najtańsze bilety rozchodzą się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.


Zasada 5. Zapisz się do newsletterów

Zawsze otrzymamy najświeższe informacje o najlepszych promocjach w danej linii lotniczej. W ostatnim czasie powstało również wiele stron, blogów oraz forów, gdzie zapaleni podróżnicy dzielą się informacjami o tanich biletach. Zapisz się również do naszego newslettera!

Śledź też w naszym portalu promocje w naszym portalu. W dziale Okazje możesz znaleźć naprawdę korzystne promocję na loty.

Zasada 6. Poluj na "błędy"!


Zdarzają się również błędy na stronach przewoźników - informatycy zapomnieli zmienić walutę z PLN na EUR i takim cudem można było polecieć z Warszawy czy Krakowa do Nowego Jorku za nieco ponad 500 PLN. Trzeba być czujnym oraz otwartym i na takie propozycje. Takie oferty są przede wszystkim skierowane do elastycznych czasowo osób, którym nie zależy na konkretnym miejscu czy okresie podróży. Liczy się niska cena biletu.

Tanie nie oznacza najtańsze

Tanie linie lotnicze nie zawsze są tak tanie, jak sama nazwa wskazuje.

Zasada 7. Lotniska peryferyjne są tańsze

Musimy pamiętać także o tym, że niskokosztowi przewoźnicy tam gdzie mają alternatywę przeważnie lądują na lotniskach peryferyjnych - nierzadko oddalonych o ponad 100 km od miasta (np. Oslo Torp, Frankfurt Hahn). Ale uwaga! Może okazać się, że dojazd z lotniska do miasta jest droższy od biletu lotniczego.

Zasada 8. Porównuj tanie z tradycyjnymi

Warto zaglądać na strony tradycyjnych przewoźników, którzy oferują coraz bardziej konkurencyjne ceny biletów i obsługują główne porty lotnicze. Po dodaniu do siebie kosztów przelotu tanimi liniami oraz dojazdu z lotniska do miasta okazuje się, że czasem przelot liniami tradycyjnymi jest w porównywalnej lub nawet lepszej cenie. Tutaj sprawdzisz ceny na konkretnych kierunkach.

Promocje, promocje...

Przyjrzyjmy sie bliżej promocjom, jakie oferują nam linie lotnicze obsługujące najwięcej połączeń z Polski. Zacznijmy od tradycyjnych przewoźników - pod lupę bierzemy LOT oraz Lufthansę.

Nasz narodowy przewoźnik, PLL LOT oferuje swoim pasażerom taryfę First Minute, gdzie z dużym wyprzedzeniem kupimy bilety w wielu atrakcyjnych kierunkach (m.in Cypr, Włochy) za niewiele ponad 300 PLN w dwie strony. W tej cenie zabierzemy ze sobą bagaż rejestrowany o maksymalnej wadze 20 kg, a na pokładzie dostaniemy poczęstunek. Warunek? W czerwcu w tej cenie kupimy bilety na okres od sierpnia do grudnia, a także na przyszłą wiosnę.


Drugą ofertę, jaką kieruje do nas LOT są "Szalone środy" - w każdą środę w godzinach od 18:00 do 23:59 kupimy bilety na bliskie terminy tańsze nawet o 50%. Oczywiście nie na wszystkich a wybranych przez przewoźnika kierunkach.

Lufthansa ma bardzo bogatą siatkę połączeń, a dzięki regularnie prowadzonym promocjom polecimy z wielu polskich lotnisk w różne zakątki świata. Niemiecki przewoźnik oferuje bardzo dobre ceny na przeloty do Stanów Zjednoczonych (Nowy Jork za niecałe 1500 PLN w dwie strony) czy do Azji (Pekin, Szanghaj).

Tanie linie lotnicze Ryanair kuszą pasażerów niskimi cenami - w systemie rezerwacyjnym przewoźnika codziennie znajdziemy tanie bilety. Promocje zmieniają się co kilka dni, a ceny - zazwyczaj w zakresie od 20 PLN do 66 PLN.


Zasada 9. W tanich liniach uważaj na dodatki

Wybierając Ryanair należy pamiętać o kilku zasadach:
  • bilety w promocyjnych cenach najczęściej dostępne są na wyloty w środku tygodnia (wtorek, środa, czwartek)
  • bilety w takiej promocji kupujemy z wyprzedzeniem 1-2 miesiące
  • rezygnujemy z wszystkich dodatkowych, płatnych opcji (bagaż rejestrowany, pierwszeństwo wejścia na pokład, ubezpieczenie etc)
  • za bilet płacimy kartą MasterCard PrePaid, dzięki której unikniemy wysokiej opłaty manipulacyjnej za transakcję.

Zasada 10. Łącz loty tanich przewoźników!

Bardzo rozbudowana siatka Ryanaira umożliwia nam loty z Polski do całej Europy - z przesiadkami. Pamiętajmy jednak, że jest to tania linia, która oferuje przelot z punktu A do punktu B - w razie gdy spóźnimy na się na kolejny samolot, przewoźnik nie zaoferuje nam wylotu w późniejszym terminie, bilet nam przepadnie, a my będziemy musieli radzić sobie sami. Sugerowany czas potrzebny na przesiadkę to co najmniej 2 godziny, każdy musi jednak wziąć pod uwagę ryzyko, że z różnych przyczyn może utknąć na drugim końcu Europy. Dla tych, którym czasem nawet wielogodzinne koczowanie na lotnisku nie jest straszne, latanie z przesiadką otwiera wiele możliwości - polecimy tanio m.in. na Wyspy Kanaryjskie.

Tanie loty z Polski oferuje także Wizz Air. Dla swoich wiernych pasażerów Wizz Air przygotował Xclusive Club - roczne członkowstwo w tym klubie kosztuje 135 PLN. Zyskujemy tym samym zniżkę nawet do 45 PLN przy zakupie każdego biletu dla siebie lub grupy podróżującej z nami (do 9 osób). Ta oferta jest skierowana głównie do pasażerów, którzy często korzystają z usług węgierskiego przewoźnika.


Podróżując z Wizz Air trzymamy się wspomnianych już wcześniej zasad: bilety kupujemy z wyprzedzeniem ok. 2 miesięcy, nie wykupujemy bagażu rejestrowanego i innych dodatkowych opcji (pierwszeństwo wejścia na pokład, ubezpieczenie, potwierdzenie smsowe rezerwacji). Niestety, w obecnej chwili Wizz Air nie daje nam żadnej możliwości uniknięcia opłaty manipulacyjnej za transakcję, która wynosi 27 PLN za lot za pasażera. Za bilet możemy zapłacić kartą (Visa, MasterCard) lub przelewem.

A może z Berlina?

Na poszukiwanie tanich biletów udajemy się za granicę - ciekawych ofert na przeloty np. do Azji czy Ameryki Południowej szukamy z zagranicznych portów lotniczych.

Zasada 11. Sprawdzaj oferty z ościennych lotnisk

Zdarzają się naprawdę fantastyczne promocje, dzięki którym polecimy z Londynu do Malezji za 1300 PLN w dwie strony i to jednymi z najlepszych linii lotniczych na świecie. Takie okazje trzeba szybko wykorzystywać, gdyż wieści szybko się rozchodzą - a bilety jeszcze szybciej.


Zasada 12. Śledź portal Pasazer.com

My również staramy się być z takimi ofertami na bieżąco i najlepsze promocje przedstawiamy w naszym dziale Okazje.
Dziel się również promocjami, które sam znajdziesz! Odwiedzaj nasze Okazje i sprawdzaj ceny na bilety.pasazer.com

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć udanych biletowych łowów.

Anna Żuchlińska

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_ca7a7 2020-02-24 21:26   
gość_ca7a7 - Profil gość_ca7a7
W WIZZ opłata manipulacyjna to 37 pln nie 27pln (choć tak byłoby fajniej).
Buriti 2018-03-08 11:26   
Buriti - Profil Buriti
Taniej można podróżować także liniami prestiżowymi jak zobacz link trzeba tylko trafić na okazję takich lotów. W tym przypadku trzeba szybko działać, by nie stracić cennych zniżek. Inna możliwością są jeszcze loty czarterowe i z przesiadkami.
gość_92c68 2018-02-02 12:01   
gość_92c68 - Profil gość_92c68
Też jestem zdania, że warto sprawdzać linie tradycyjnych przewoźników. Można znaleźć świetne okazje cenowe, a leci się bardziej komfortowo.  Zdarzają się okazje cenowe. Możecie też przeczytać opinie innych osób o danym przewoźniku.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy