×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair: 36% więcej pasażerów z PolskiO 36% wzrósł ruch pasażerski w okresie od stycznia do kwietnia 2011 roku w ramach lotów z Polski z liniami Finnair. Szczególnie silny wzrost odnotowano w przypadku lotów Finnair do Azji – ich popularność wzrosła o prawie 45%. Jednocześnie liczba pasażerów podróżujących klasą biznesową zwiększyła się o ponad 117%. Przychody Finnair ze sprzedaży w Polsce były większe o 50% w porównaniu z okresem styczeń-kwiecień 2010 roku.

- Finnair wzmacnia swoją pozycję na rynku i staje się preferowanym przewoźnikiem w podróżach do Azji – mówi Juhani Nuoramo, dyrektor ds. Sprzedaży Finnair dla Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. - Podczas gdy całkowity ruch na trasach z Polski do Azji wzrósł w tym okresie o 45%, w przypadku pasażerów klasy biznesowej ruch na tych samych trasach wzrósł aż o 156% – dodaje Nuoramo.

W szczególności wzrosła popularność Bangkoku, Seulu, Hongkongu i Szanghaju.

- Oferowane przez nas dwa razy dziennie w sezonie zimowym loty z Helsinek do Bangkoku zostały dobrze przyjęte przez polskich podróżnych i ruch na naszej trasie do Bangkoku poprawił swoje i tak dobre wyniki o 276% – mówi Nuoramo. - Ruch w ramach naszych lotów do Seulu zwiększył się o 191%, zaś do Hongkongu i Szanghaju odpowiednio o 80% i 55%.

28 marca linie Finnair rozpoczęły codzienne loty z Gdańska do Helsinek we współpracy z liniami Finncomm Airlines, dzięki czemu azjatyckie miasta z oferty Finnair stały się łatwiej dostępne z północy Polski. 

- Sprzedaż biletów na trasie Gdańsk-Helsinki od razu osiągnęła dobry poziom, a co ciekawe, niemal 70% pasażerów Finnair lecących z Gdańska kontynuowało swoją podróż liniami Finnair z Helsinek do jednego z azjatyckich miast - dodaje Nuoramo.

Nuoramo spodziewa się, że ruch na trasach azjatyckich będzie nadal rósł dzięki nowemu codziennemu połączeniu do Singapuru, które zostało uruchomione 30 maja. 

- Nie tylko oferujemy szybkie połączenie z Singapurem, ale dzięki naszej rozległej sieci partnerów polscy pasażerowie mogą również w wygodny sposób podróżować z Singapuru na przykład do Australii, Malezji czy Indonezji, które stanowią doskonałe miejsce na wypoczynek - mówi Nuoramo.

Linie Finnair obecnie oferują loty do Helsinek trzy razy dziennie z Warszawy, codzienne loty z Gdańska oraz dwa razy w tygodniu z Krakowa w okresie pomiędzy końcem marca a październikiem.

Anna Żuchlińska

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_f777e - Profil
gość_f777e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie