×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice w maju na niewielkim plusieW maju w porcie lotniczym Katowice odprawionych zostało 206 935 pasażerów, co stanowi 1% wzrost w stosunku do maja 2010 roku. W tej liczbie 53 662 osoby podróżowały czarterami. 

Od początku roku na pyrzowickim lotnisku odprawiono już 780 735 pasażerów, to ponad 24 tysiące więcej niż w tym samym okresie minionego roku. W tym okresie zanotowano 18% wzrost ruchu czarterowego. W tym segmencie linie lotnicze przewiozły z Katowice Airport już 123 735 pasażerów. 

W najbliższych miesiącach zostaną pobite kolejne rekordy w liczbie pasażerów czarterowych przewiezionych z i do Katowice Airport. Znaczący wpływ będzie miała na to najbogatsza w historii portu siatka połączeń czarterowych, obejmująca w sezonie wakacyjnym 37 tras do 12 państw położonych na trzech kontynentach: Europie, Azji i Afryce. Ponadto od 11 czerwca linia lotnicza Wizz Air uruchomi sezonowe połączenie do bułgarskiego Burgas, loty na tej trasie będą realizowane trzy razy w tygodniu w soboty, wtorki i czwartki do 17 września. Od drugiej połowy czerwca przewoźnik zwiększy także na okres letni częstotliwość lotów na trasach do Dortmundu (18 razy tygodniowo), Eindhoven (6 razy w tygodniu) i Oslo Torp (7 razy w tygodniu).

Anna Żuchlińska


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


gość_a7ead - Profil
gość_a7ead
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie