×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice w maju na niewielkim plusieW maju w porcie lotniczym Katowice odprawionych zostało 206 935 pasażerów, co stanowi 1% wzrost w stosunku do maja 2010 roku. W tej liczbie 53 662 osoby podróżowały czarterami. 

Od początku roku na pyrzowickim lotnisku odprawiono już 780 735 pasażerów, to ponad 24 tysiące więcej niż w tym samym okresie minionego roku. W tym okresie zanotowano 18% wzrost ruchu czarterowego. W tym segmencie linie lotnicze przewiozły z Katowice Airport już 123 735 pasażerów. 

W najbliższych miesiącach zostaną pobite kolejne rekordy w liczbie pasażerów czarterowych przewiezionych z i do Katowice Airport. Znaczący wpływ będzie miała na to najbogatsza w historii portu siatka połączeń czarterowych, obejmująca w sezonie wakacyjnym 37 tras do 12 państw położonych na trzech kontynentach: Europie, Azji i Afryce. Ponadto od 11 czerwca linia lotnicza Wizz Air uruchomi sezonowe połączenie do bułgarskiego Burgas, loty na tej trasie będą realizowane trzy razy w tygodniu w soboty, wtorki i czwartki do 17 września. Od drugiej połowy czerwca przewoźnik zwiększy także na okres letni częstotliwość lotów na trasach do Dortmundu (18 razy tygodniowo), Eindhoven (6 razy w tygodniu) i Oslo Torp (7 razy w tygodniu).

Anna Żuchlińska


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_bc4c3 - Profil
gość_bc4c3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie