×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Relacja: Nad bałtyckim morzem - zlot XJuż po raz dziesiąty spotkaliśmy się w zacnym gronie fanów lotnictwa oraz portalu pasazer.com. Tym razem zlot odbył się w dniach 8-10 kwietnia w Gdańsku.


Zlatywaliśmy się oraz przyjeżdżaliśmy już od czwartku - do Gdańska pierwszy zawitał Przemek, ugoszczony przez miejscowych: Adama i Kasię. 

Drogą nielotniczą przybył do nas prawie cały klan 4techów (Tomek, Kasia oraz Paulina), którzy z wielkim poświęceniem pokonali ponad 1500 km dzielących Brigdwater i Gdańsk swoim samochodem.

Jak przystało na uroczyste powitanie zagranicznych gości, udaliśmy się na inauguracyjną przysłowiową herbatkę w jednym z gdańskich pubów. Darek wydaje się zaskoczony tą polską gościnnością - chyba dawno u nas nie był ;)


W międzyczasie, z różnych zakątków Polski i Europy, dotarli do nas kolejni zlotowicze. Na powitalną kolację wybraliśmy się do Tawerny Dominikańskiej, gdzie przy dźwiękach rosyjskiej muzyki mieliśmy możliwość spróbować pysznych dań, zrewolucjonizowanych ostatnio przez panią Gessler.

Po sytym posiłku, decyzją ogółu, postanowiliśmy wieczorową porą udać się na Rębiechowo i hucznie powitać Jurka oraz Irka.


Oczekiwanie trochę się przedłużyło, gdyż lot z Warszawy przybył opóźniony o 40 minut. Czas ten upłynął nam na lotniczych pogawędkach, była też szybka wizyta w lotniskowym barze i tradycyjna pamiątkowa fotka.


Zapomnieliśmy o powitalnym transparencie, ale skutecznie zastąpiliśmy go naszymi radosnymi okrzykami i oklaskami na widok Jurka i Irka. Wzbudziliśmy nie tylko zdziwienie u naszych przylatujących forumowiczów, ale także wśród pozostałych zgromadzonych o północy na lotnisku ludzi. 


Cóż za radość, zobaczyć znów tylu ludzi pokręconych na punkcie latania w jednym miejscu!

Sobotę poświęciliśmy na krótkie, acz intensywne zwiedzanie Gdańska. Dziękujemy Maćkowi za poprowadzenie naszej skromnej, wesołej, choć trochę zmęczonej po nocnych szaleństwach w Sopocie grupy po mieście.


Leszkowi bardzo przypadł do gustu gdański lew - niestety, nie zmieścił się do bagażu...


Tomek jak zwykle żywiołowo przedstawia swój punkt widzenia... 


W końcu i do nas zawitało słońce. Postanowiliśmy to uczcić w pobliskej restauracji.


Kosztujemy lokalnych specjałów...


...relaksujemy się...


...i oczywiście dyskutujemy! 


Po tym krótkim odpoczynku możemy ruszać dalej na podbój Gdańska. A potem to już tylko nocne Polaków rozmowy o lotnictwie i nie tylko. Jak ten czas szybko mija w tak doborowym towarzystwie!

Niedziela to już czas rozstań i powrotów. Miło było znów zobaczyć znajome twarze, a także poznać nowych forumowiczów. Następne spotkanie już w czerwcu, tym razem celem naszych lotniczych podróży będzie Ryga. Do zobaczenia wkrótce!

Fot. Jerzy Januszkiewicz, Maciej Damski
Anna Żuchlińska


gość_536d9 - Profil
gość_536d9
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie