×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Brussels: Wzrosty od początku rokuBrussels Airlines przewiozły w marcu ponad 445 tys. pasażerów czyli o 11,4% więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Jest to kontynuacja wzrostów, jakie miały miejsce w styczniu i lutym, kiedy przewoźnik przewiózł odpowiednio 11,3% i 9,5% więcej pasażerów niż w styczniu i lutym 2010 roku.

Wskaźnik wypełnienia miejsc wyniósł w marcu 58,2%, mniejszy był w styczniu: 54,2% i lutym 56,1%.W marcu obłożenie na trasach europejskich wzrosło o 4,5%.

W całym 2010 roku przewoźnik obsłużył 4,89 mln pasażerów, czyli o 4,4% więcej niż w 2009 roku. Load factor za cały ubiegły rok wyniósł 63,1%. Dla segmentu cargo, wzrost za cały ubiegły rok wyniósł 22%.

Od bieżącego tygodnia pasażerowie Brussels Airlines mogą podróżować do kolejnych lotnisk w Polsce oprócz Warszawy i Krakowa, dzięki współpracy belgijskiego przewoźnika z Lufthansą. Umowa code share obowiązuje na lotach z Frankfurtu lub Monachium do Wrocławia, Poznania i Gdańska.

Tomasz Wyszyński
Fot. Piotr Bożyk


gość_2c345 - Profil
gość_2c345
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie