×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Trzęsienie ziemi i tsunami w JaponiiLotnisko w Sendai, w okręgu Miyagi, najbardziej ucierpiało po  trzęsieniu ziemi i fali tsunami, która przetoczyła się wzdłuż wschodniego wybrzeża Japonii. Trzęsienie ziemi miało siłę 8.9 w skali Richtera.

Zdjęcia z japońskiej telewizji NHK pokazują zalane lotnisko i wszystkie drogi kołowania. W pobliżu terminala nie znajdował się żaden samolot. Według służb lotniskowych budynek terminala nie został naruszony.US Geological Survey przedstawiło raporty, że trzęsienie ziemi rozpoczęło się o 14:46 czasu lokalnego (07:46 UTC) a jego epicentrum znajdowało się u wybrzeży wyspy Honsiu.Obydwa tokijskie lotniska Haneda i Narita zostały zamknięte. Jednak ostatnie doniesienia medialne sugerują, że lotnisko Haneda wkrótce wznowi operacje lotnicze.

Rzeczniczka lotniska Narita powiedziała, że lotnisko na tę chwilę nie ma żadnych szkód, ale pozostaje nadal zamknięte. Port lotniczy Narita że jest gotowy do ponownego otwarcia, ale jak powiedziała na tę chwilę nie ma określonej godziny wznowienia operacji lotniczych.

W związku z trzęsieniem ziemi Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło specjalną infolinię kryzysową dla rodzin obywateli Polski znajdujących się w tym kraju: tel. +48 22 523-94-51

Piotr Bożyk
Fot. Telewizja NHK, CCTV


gość_7eb54 - Profil
gość_7eb54
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie