×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air China zamawia Boeinga 747-8Linie Air China podpisały w poniedziałek (07.03.) umowę na zakup pięciu samolotów B747-8 Intercontinental. Air China to pierwszy chiński przewoźnik, który zamówił wersję pasażerską odświeżonego i słynnego modelu B747. Podpisana umowa wymaga jeszcze zatwierdzenia przez chiński rząd.

- Air China użytkują modele B747 w swojej flocie od 1980 roku - powiedział He Li, wiceprezes Air China. - Nowe bardziej pojemne Boeingi 747-8 Intercontinental będą ekonomiczne oraz dostarczą nowy komfort naszym klientom - dodał.

- Zaawansowany technologicznie B747-8 Intercontinental będzie bardziej ekonomiczny, efektywny i ekologiczny - powiedział Marlin Dailey, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Boeinga. - Air China stały się jedną z najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie i są dziś jednym z największych przewoźników. Jesteśmy dumni z bycia częścią ich sukcesu i oczekujemy kontynuacji tego partnerstwa - dodał.Nowy B747-8 Intercontinental dla Air China będzie mógł zabrać na pokład 467 pasażerów w konfiguracji trzech klas. Samolot jest wyposażony w nowy rodzaj skrzydeł oraz ma zmodernizowaną kabinę pasażerską. Wnętrze samolotu zawiera wiele funkcji zaczerpniętych od B787 w tym nowe schowki na bagaż podręczny, które pozwolą pasażerom poczuć większą przestrzeń i komfort. Kabina pasażerska zyska również nowoczesne oświetlenie, które zapewni płynne przejścia pomiędzy danymi fazami lotu przez co podróż upłynie bardziej komfortowo.

Wykorzystanie technologii z B787 m.in. silników GEnx-2B pozwoli na cichsze operacje, zmniejszenie zużycia paliwa oraz redukcję emisji spalin.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Media

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_7b68a - Profil
gość_7b68a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie