Z Krakowa za ocean z Air Italy

17 lutego 2011 14:05
22 komentarzy
Reklama
W maju siatka połączeń z krakowskiego lotniska powiększy się o dwa nowe kierunki transatlantyckie, o czym pisaliśmy pod koniec stycznia. Wraca bezpośrednie połączenie z Krakowa do Chicago oraz zostaje uruchomione nowe połączenie do Hamilton, nieopodal Toronto, w Kanadzie.

Reaktywacja lotów do Chicago oraz uruchomienie nowej trasy międzykontynentalnej jest możliwe dzięki współpracy i wspólnemu wysiłkowi władz województwa małopolskiego, władz Krakowa i Kraków Airport, kanadyjskiego biura podróży Panorama Travel&Tours, Air Italy Polska należącego do Air Italy Group oraz przedstawicieli Konsulatu Stanów Zjednoczonych w Krakowie i Ambasady Kanady w Warszawie - wynika z informacji przesłanej do naszej redakcji przez Air Italy Polska.

- Na sukces tego przedsięwzięcia pracowało wiele osób. Pragnę podkreślić, że projekt został zrealizowany tylko dzięki ogromnej determinacji władz województwa małopolskiego, władz miasta i krakowskiego portu - powiedział Mariusz Szpikowski, prezes Air Italy Polska. - Nieocenione wsparcie otrzymaliśmy także ze strony Ambasady Kanady w Warszawie oraz Konsulatu Generalnego USA w Krakowie. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla rozwoju regionu małopolskiego jest uruchomienie połączeń transatlantyckich, dlatego też robiliśmy wszystko, żeby projekt jak najszybciej sfinalizować. Jestem przekonany, że dzięki temu przedsięwzięciu turystyka przyjazdowa w Małopolsce będzie się intensywnie rozwijać - dodał.

Do Chicago maszyna w barwach Air Italy Group wyruszy w swój pierwszy rejs 25 maja br. Loty do Stanów Zjednoczonych będą realizowane dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i środy. Pierwszy lot do kanadyjskiego Hamilton odbędzie się 27 maja 2011 roku. Do Hamilton pasażerowie będą mogli latać raz w tygodniu - w piątki. Obie operacje będą wykonywane szerokokadłubowym Boeingiem 767-200, który może zabrać 241 pasażerów w klasie ekonomicznej i 12 w klasie biznes. Na pokładzie będzie polska obsługa, która zaserwuje pasażerom tradycyjne polskie potrawy. Ten sam samolot będzie także wykonywał rejsy do Hamilton z Pragi i Budapesztu.



- Połączenia transatlantyckie mają w Krakowie kilkunastoletnią tradycję i bez wątpienia mają bardzo dobre perspektywy. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że bezpośrednie połączenia lotnicze z Krakowa do Ameryki Północnej nadal mają duży potencjał rynkowy, czego dowodem jest szybkie zapełnienie luki po wycofaniu się PLL LOT. Mam również nadzieję, że uruchamiane połączenie to dopiero początek ekspansji w Krakowie linii Air Italy i wkrótce będziemy mogli ogłaszać kolejne połączenia długodystansowe - powiedział z kolei Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

- Szczególnie ważne dla sukcesu nowych połączeń jest również zaangażowanie władz Krakowa i Małopolski w promowanie miasta i regionu po drugiej stronie Atlantyku. Zarówno marszałek województwa, jak i prezydent Krakowa zadeklarowali współudział w szerokiej kampanii, która ma zachęcać nie tylko amerykańską Polonię do odwiedzania naszego kraju i regionu. Kluczem do sukcesu jest właśnie wspólny wysiłek zarówno Portu Lotniczego, lokalnych władz, jak i przewoźnika - dodał Pamuła.

Obydwa rejsy będą wykonywane w formule regularnego czarteru. Bilety, indywidualne i grupowe, można kupić za pośrednictwem biura Panorama Travel&Tours na stronie internetowej www.flycentraleurope.com.

- Kanadyjscy i amerykańscy turyści będą mogli odkryć piękno i niepowtarzalne zabytki południowej Polski, a podróżujący z Polski poznać uroki Kanady i Stanów Zjednoczonych. Wielu naszych Klientów będzie miało szansę powrócić do swoich korzeni i umocnić więzy z ojczyzną przodków. Otwarcie nowych tras ma jednak nie tylko duże znaczenie społeczne i kulturowe. Należy je rozpatrywać także w aspekcie ekonomicznym - podsumowuje Mariusz Szpikowski.


Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
b747400er 2011-02-21 20:26   
b747400er - Profil b747400er
mimis: lotniskiem ktore rozwija sie w aglomeracji torontckiej jest YTZ - Toronto Billy Bishop Island Airport, polozone w sercu miasta, skad po okolicy fruwa swoimi 20xDH4 niejaki Porter (PD). W lutym miala tu wrocic leasingowanymi od Skyservice DH4 AC (na trasy do YUL i YOW) - ale nie moga sie dogadac z operatorem lotniska (notabene powiazanym z Porter'em) oraz CO na trasy do EWR i ORD, aby dowozic do hubow polaczonego CO/UA.
wr 2011-02-21 17:15   
wr - Profil wr
mimis: YHM sie wcale nie rozwija, nawet Westjet sie tam skorczył do czterech kierunkow. Dawno temu latał tam USAir, i przez pare miesiecy w lecie, flyglobespan, miał bardzo nieudany eksperyment lotow na wyspy brytyjskie.

Hamilton Airport nie jest w tej samej aglomeracji, jest za miastem Hamilton, i co najmniej godzina plus drogi w dobrych warunkach na QEW do Toronto.

Zgadzam sie tez z teza, ze glowni klienci to beda "babcia z wnuczkiem" ktorzy sie boja przesiadek i nie zalezy im na 10,000 milach Star Alliance. I na pewno tez wycieczki zorganizowane.
mimis 2011-02-21 15:22   
mimis - Profil mimis
gruszkatt, andrzej: Hamilton to po prostu drugie lotnisko dla Toronto, w zasadzie w tej samej aglomeracji. Coraz popularniejsze zresztą, z powodu chorych opłat jakie narzuca YYZ.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy