Polskie lotniska to place budowy - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Polskie lotniska to place budowyOsiem portów znajdujących się w Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T) realizuje inwestycje polegające na rozbudowie infrastruktury lotniskowej, finansowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIS). Wartość inwestycji do 2015 r. wynosi 4.726 mln zł, z tego środki przeznaczone przez Unię Europejską 1.274 mln zł.

Port Lotniczy im. F. Chopina, Warszawa     

Wartość planowanych inwestycji to ponad 1 mld 236 mln zł, w tym ze środków UE ok. 148 mln zł. (POIS 143 mln zł). Trwają prace - przebudowa i modernizacja drogi startowej oraz dokończenie budowy Terminalu 2 wraz infrastrukturą techniczną.

Planowane zakończenie - 11. 2011.

Port Lotniczy im. L. Wałęsy, Gdańsk 

Wartość inwestycji ok. 396 mln zł, w tym finansowanie z funduszy UE ok. 183 mln zł. (POIS – 178 mln zł). Trwają prace - w sierpniu 2010 r. rozpoczęto budowę drogi patrolowo-technicznej i bazy technicznej dla sprzętu lotniskowego.

Trwa budowa terminalu i płyty postojowej - realizacja do końca I kw. 2012 r.

Port Lotniczy im. M. Kopernika, Wrocław

Wartość inwestycji ok. 457 mln zł, z tego środki UE 147 mln zł (POIS ok. 142 mln zł).

Trwa budowa nowego terminalu. Planowany termin zakończenia – I kw. 2011 r.

Port Lotniczy Poznań Ławica

Wartość inwestycji wyniesie ponad 326 mln zł, z czego ok. 143 mln zł ma pochodzić z funduszy UE ( w tym z POIS 111 mln zł).
Przygotowania do rozpoczęcia inwestycji. Do końca 2010 r. będzie wykonana dokumentacja - budowy drogi kołowania i rozbudowa płaszczyzn postojowych samolotów.

Rozpoczęcie zasadniczych robót budowlanych zaplanowano na 2011 r.

GTL Katowice SA, Lotnisko w Pyrzowicach

Wartość inwestycji wynosi ponad 700 mln zł, z czego ok. 167 mln zł z funduszy UE, (w tym POIS 164 mln zł.)

Przygotowania do rozpoczęcia inwestycji. Unieważniono przetarg na budowę płyty postojowej wraz z modernizacją drogi kołowania. Nowy przetarg w toku.

MPL Kraków – Balice

Ogółem zaplanowano inwestycje za ok. 988 mln zł, w tym finansowanie z UE wyniesie ok. 248 mln zł, w tym POIS ponad 223 mln zł.

W 2009 r. rozpoczęto budowę drogi kołowania, zakończenie IV kw. 2010 r. Rozpoczęcie pozostałych inwestycji, w tym rozbudowę terminalu, zaplanowano na 2011 r.

Port Lotniczy Rzeszów- Jasionka

Koszty inwestycji wyniosą 480 mln zł; z tego środki unijne 182 mln zł (POIS 102 mln zł).

W maju 2010 r. nastąpiło przekazanie terenu budowy wykonawcy zadania „Rozbudowa i modernizacja płyty postojowej” i rozpoczęto roboty budowlane.

W październiku 2010 r. rozpoczęto prace budowlane nowego terminalu.

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów

Koszty inwestycji wyniosą 143 mln zł; w tym POIS 56 mln zł
W maju 2010 r. przekazano plac budowy i rozpoczęto roboty budowlane – budowa drogi kołowania i rozbudowa płyty postojowej.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury
 

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_c6691 - Profil
gość_c6691
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie