×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: Terminal stanął w rokMinął rok od rozpoczęcia budowy terminalu Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice. Bryła budynku czterokrotnie większego od obecnego terminala jest już wykończona z zewnątrz, a realizowane w środku prace potrwają do najbliższej wiosny. Jesienią 2011 roku lotnisko planuje przyjąć pierwszych podróżnych w nowym terminalu.Podczas mijającego roku powstał czterokondygnacyjny obiekt o kubaturze 330 tys. m3, który został pokryty falującym dachem o powierzchni 19 tys. mkw i oszklony 11,5 tys. mkw. szkła. Latem na placu budowy pracowało jednocześnie nawet 400 ludzi.

Terminal będzie mógł odprawić rocznie do 3,5 mln pasażerów, czyli 2 razy więcej, niż obecny. Budynek będzie można rozbudować, tak by był w stanie obsłużyć nawet 7 mln ludzi.

Do dyspozycji pasażerów będzie klimatyzowana hala przylotów i odlotów (1700 mkw.) o wysokości nawet 3 kondygnacji (od 13 do 19 m). Nowy budynek, to 8 stanowisk kontroli bezpieczeństwa i 22 stanowiska odprawy biletowo-bagażowej, 12 gate’ów, rękawy łączące terminal z pokładami samolotów. Nie zabraknie miejsca na powierzchnie komercyjne, na które zarezerwowano 4 tys. mkw. - przewidziano kawiarnie i restauracje z widokiem na płytę lotniska i pas startowy, a także bezpłatny dostęp do Internetu. Przed terminalem kierowcy będą mieli do dyspozycji ponad 1100 miejsc parkingowych.Obiekt za ok. 300 mln zł buduje polsko-niemieckie konsorcjum Hochtief.

Tomasz Wyszyński
Fot. Port Lotniczy Wrocław


gość_2a9e1 - Profil
gość_2a9e1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy