×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Germanwings ucieka przed podatkamiOd 27 marca 2011 roku tanie linie lotnicze Germanwings uruchomią bezpośrednie połączenie pomiędzy Berlinem-Schonefeld a Maastricht. Jest to odpowiedź przewoźnika na wprowadzony w Niemczech podatek ekologiczny, który oznacza dla pasażerów wyższe ceny biletów. Linie Germanwings zapowiadały już od pewnego czasu, że mogą przenieść część lotów ze swojej największej bazy na lotnisku w Kolonii-Bonn do pobliskich portów holenderskich - głównie Maastricht.

Połączenie będzie wykonywane w dni robocze dwa razy dziennie, wczesnym ranem i późnym wieczorem. Tak ułożony rozkład ma sprzyjać pasażerom biznesowym, którzy udają się do stolicy Niemiec tylko na jeden dzień, a także dać dostęp do przesiadek na loty Germanwings do takich miast jak Izmir, Stambuł czy Split. W weekendy połączenie będzie wykonywane w sobotni poranek oraz w niedzielny wieczór.


Bilety znajdą się w sprzedaży od poniedziałku (29.11), a ich ceny mają rozpoczynać się od 20 euro. Loty będą obsługiwane samolotami Airbus A319. Przedstawiciele linii Germanwings podkreślają, że z pewnością wielu pasażerów z zachodnich Niemiec wybierze podróż z Maastricht, aby obniżyć koszt biletu poprzez uniknięcie nowego podatku.
Dominik Sipiński
Fot. Piotr Bożyk


gość_86d34 - Profil
gość_86d34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie