PAŻP wydzierżawi ponownie ILS II w Modlinie - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PAŻP wydzierżawi ponownie ILS II w Modlinie


Polska Agencja Żeglugi Powietrznej będzie nadal dzierżawić system ILS kategorii II na lotnisku w Modlinie. – Wszelkie kwestie dalszej współpracy zostaną określone w trakcie negocjacji nowej umowy – powiedział Mateusz Sokołowski, rzecznik PAŻP-u


PAŻP zadeklarował, że nadal będzie wspierać system ILS II w Modlinie, pomimo wcześniejszych informacji na łamach Pulsu Biznesu o planowanym wycofaniu się z utrzymania funkcjonalności systemu na podwarszawskim lotnisku. - Wszelkie kwestie i warunki dalszej współpracy zostaną określone w trakcie negocjacji nowej umowy w tym zakresie – powiedział Sokołowski w rozmowie z Rynkiem Lotniczym. .


Oprócz tego PAŻP zadeklarował modernizację istniejącej wieży kontroli lotów, która według wcześniejszych planów miała być wybudowana na nowo. Projekt jednak nie znalazł się w planach inwestycyjnych agencji do 2020 roku - PAŻP stoi na stanowisku, że modernizacja istniejącej wieży zapewni możliwość odpowiedniego wykonywania obowiązków związanych ze służbą kontroli lotniska do momentu przestawienia przez władze MPL Warszawa-Modlin planów rozwoju tego lotniska, zaakceptowanych przez wszystkich właścicieli – przekazał portalowi Rynek Lotniczy rzecznik PAŻP.

Oprócz infrastruktury nawigacyjnej Port Lotniczy Warszawa Modlin wymaga rozbudowy obecnie istniejącego terminala. W zeszłym tygodniu na konferencji w Warszawie zarząd spółki przedstawił plany rozbudowy lotniska. Pracę jednak nie będą mogły wystartować póki nie zakończy się konflikt zarządu z jednym z udziałowców lotniska w Modlinie - Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Według zarządu spółki PPL blokuje rozwój Modlina.


Reklama


Booking.com
gość_c6691 - Profil
gość_c6691
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie