×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Helsinki: Groźny incydent z udziałem ATR-72


Do groźnego incydentu doszło we wtorek rano (23.01) na lotnisku w Helsinkach, kiedy to przez pomyłkę na drodze startującego ATR-72 linii Norra znalazły się dwie maszyny do odśnieżania.


Samolot z 60 pasażerami na pokładzie przygotowywał się do startu, maszyna uzyskała pozwolenie na start, mimo trwającego na płycie lotniska odśnieżania. Załoga ATR-72 o numerze rejestracyjnym OH-ATO rozpoczęła procedurę startu. Piloci w ostatniej chwili zauważyli, że na ich drodze startowej pracują dwa pługi. W ostatniej chwili załodze udało się ominąć jeden z nich, a nad drugim przelecieć w bezpiecznej odległości. Informacje o zdarzeniu potwierdził Veli-Pekka Nurmi, szef OTKES, agencji zajmującej się wypadkami komunikacyjnymi w Finlandii.


Zarówno pilot samolotu, jak i kierowcy pojazdów działali zgodnie z instrukcjami, które otrzymali. Wygląda na to, że zawiodła kontrola ruchu lotniczego. To duże szczęście, że żaden z pługów nie znalazł się bezpośrednio na drodze samolotu. Urząd ds. bezpieczeństwa zbada przyczyny tego zdarzenia - powiedział Nurmi.

Linia Norra - Nordic Regional Airlines należy do Finnaira i flyBe. Przewoźnik posiada w swojej flocie cztery ATR 42-500, jedenaście ATR 72-500 oraz dwa embraery E170.


fot. Andrzej Otrębski


Reklama


Booking.com
gość_36b92 - Profil
gość_36b92
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie