×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair z wnioskiem o certyfikat AOC w Wielkiej Brytanii


Ryanair dołączył do listy przewoźników, którzy chcą złagodzić potencjalne skutki twardego Brexitu. Irlandzki przewoźnik oświadczył, że złożył wniosek o wydanie certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC) do brytyjskiego urzędu lotnictwa cywilnego (CAA).


Ryanair dziś potwierdził, że spółka zależna Ryanair UK złożyła wniosek w dniu 21 grudnia 2017 r., o wydanie certyfikatu przewoźnika lotniczego w urzędzie lotnictwa cywilnego w Wielkiej Brytanii. Może to być wymagane na trzech brytyjskich liniach krajowych Ryanaira w przypadku twardego Brexitu w marcu 2019 roku - czytamy w oświadczeniu przewoźnika.


Konkurencyjne na rynku przewoźników niskokosztowych linie easyJet i Wizz Air złożyli już własne wnioski dla AOC z Wielkiej Brytanii lub Unii Europejskiej. easyJet zarejestrował siedzibę easyJet Europe w Wiedniu, a Wizz Air ogłosił plany uruchomienia Wizz Air UK w Londynie Luton jeszcze w tym roku.

Ryanair na trasach krajowych w Wielkiej Brytanii, obecnie operuje z Londonderry zarówno do Glasgow, jak i Liverpoolu, a od 25 marca planuje również wznowić połączenia z Londynu Stansted do Belfastu, Edynburga i Glasgow.


Reklama


Booking.com
gość_99ff3 - Profil
gość_99ff3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie