Lublin: Udany rok 2017 - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lublin: Udany rok 2017


Z lotniska w Lublinie skorzystało w minionym roku prawie 430,4 tys. pasażerów. To o niemal 14 proc. więcej niż w całym 2016 r.


Liczba pasażerów według miesięcy
Od stycznia do marca 2017 r. port lotniczy w Świdniku notował spadki w ruchu. Odbicie zaczęło się od kwietnia, a największe wartości wzrost osiągnął w trzecim, a zwłaszcza w czwartym kwartale. Tylko grudniu odprawiono tutaj ponad 35,9 tys. podróżnych, czyli o 36,2 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu 2016 r. W tym samym miesiącu obsłużono także 363 starty i lądowania (+66,5 proc.).

Rozpoczęty rok zapowiada się dla lubelskiego lotniska niekorzystnie. Przede wszystkim w związku z zamknięciem bazy Wizz Aira od czerwca oferowanie tego przewoźnika spadnie o ok. 15 proc. Jak jednak zapewniają władze portu - trwają prace nad przywróceniem zlikwidowanych połączeń lub pozyskanie nowych. Nie wystartowało także sezonowe zimowe połączenie do Werony. 


Reklama


Booking.com
gość_1fc5f - Profil
gość_1fc5f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie