×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


British Airways testuje biometryczny boarding w Los Angeles


Linie British Airways we współpracy z lotniskiem w Los Angeles rozpoczęły testy samoobsługowych bramek biometrycznych, obsługujących pasażerów na międzynarodowych lotach przewoźnika.


Nowa technologia, stworzona przez Vision-Box, zapewni bardziej płynny i szybszy proces wejścia na pokład, ponieważ pasażerowie nie będą już musieli przedstawiać paszportu lub karty pokładowej przy bramce tylko podczas odprawy i kontroli bezpieczeństwa, gdzie podróżujący, patrząc w kamerę przed wejściem na pokład, weryfikują swoje dane biometryczne.

Podobnie jak w przypadku identyfikacji twarzy wbudowanej w telefony komórkowe, bramki biometryczne wykorzystują technologię kamery wysokiej rozdzielczości, aby zeskanować nasz profil, który zostaje porównany z cyfrowym zapisem z naszych dokumentów.


Projekt testowany na lotnisku w Kalifornii opiera się na technologii używanej już przez British Airways, podczas krajowych lotów z terminalu nr 5 na lotnisku Heathrow. W Londynie system sprawdza dane biometryczne pasażerów przy bramce podczas skanowania ich karty pokładowej.

- Używamy technologii biometrycznej, którą klienci znają i której ufają. Zapewnia ona wygodną, ​​niezawodną i bezpieczną obsługę. Ten krok w kierunku modernizacji naszych operacji jest pierwszym w branży. Będziemy kontynuować współpracę z lotniskami na całym świecie, aby rozwinąć tę technologię i zrewolucjonizować sposób, w jaki ludzie podróżują - powiedziała Carolina Martinoli, dyrektor produktu w British Airways.

fot. British Airways


gość_a1c04 - Profil
gość_a1c04
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy