×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Będzie kolej do lotniska w Katowicach


Kolej do Pyrzowic otrzymała pozytywną opinię Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach. Budową inwestycji zajmie się PKP PLK, które chce zmodernizować istniejącą linie kolejową w ciągu najbliższych 5 lat.


Przyznanie pozytywnej opinii oznacza spełnienie ostatniego warunku pozwalającego na rozpoczęcie inwestycji kolejowej. Pociągi do portu lotniczego Katowice-Pyrzowice pojadą nieużywaną linią numer 182.

- Wydanie pozytywnej opinii środowiskowej to najważniejsza informacja jeżeli chodzi o kolej do lotniska. Na tym etapie zostanie zmodernizowana trasa z Zawiercia do Pyrzowic. Docelowo oczywiście pociągi pojadą także z Katowic. W planach jest aby stacja kolejowa znalazła się w pobliżu terminala, jednak obecnie to wszystko uzależnione jest od budowy autostrady i przechodzących nad nią wiaduktów - powiedział w rozmowie z Pasazer.com Cezary Orzech, rzecznik prasowy lotniska w Katowicach.

Według planu założonego przez PKP PLK, pociągiem do lotniska w Katowicach dojedziemy w 2022 roku. Planowany koszt inwestycji to około pół miliarda złotych.


Reklama


Booking.com
gość_45cac - Profil
gość_45cac
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie