×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Albania chce mieć przewoźnika narodowego


Albański premier Edi Rama zapowiedział, że w przyszłym roku ruszy państwowa linia Air Albania. Ma latać głównie do państw byłej Jugosławii. Udział w tworzeniu linii bierze Turkish Airlines.


- Coming soon - napisał Edi Rama na Facebooku pod wizualizacją boeinga 737-400 w barwach Air Albania. 

Mimo tego, na razie nie wiadomo, jakie i ile samolotów będzie miała linia. Wśród potencjalnych pierwszych kierunków lotów Rama wymienił Skopje, Podgoricę, Zagrzeb, Prisztinę i Sarajewo, a także niesprecyzowane miasta w Europie Zachodniej. 


Nie wiadomo też, w jakim stopniu w proces tworzenia Air Albania zaangażowany jest turecki partner - czy dostarcza kapitał, wiedzę czy samoloty. 

Albania nie ma własnej linii narodowej odkąd w 2011 r. zbankrutowała spółka Albania Airlines. Dwa lata później upadł największy przewoźnik prywatny, Belle Air. Od tego czasu w 2016 r. powstała prywatna, dynamicznie rosnąca linia Albawings. Mimo to liderami w obsłudze rynku albańskiego są przewoźnicy z Włoch - Blue Panorama, Alitalia i Ernest Airlines. 

O Albanii pisaliśmy w Analizie Pasazer.com jako jednym z najciekawszych rynków europejskich o dużym potencjale. Uruchomienie lotów do Tirany planuje także LOT, choć na razie nie wiadomo, czy i kiedy to nastąpi. 


Reklama


Booking.com
gość_a8872 - Profil
gość_a8872
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie