×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet straci 60 mln funtów w Berlinie-Tegel w 2018 r.


Linia easyJet poinformowała inwestorów, że w pierwszym roku operacji z Berlina-Tegel straci na tej działalności ok. 60 mln funtów. Brytyjski przewoźnik przejmuje berlińską część lotów upadłej linii airberlin, ale przewiduje wolny rozruch.


Zgodnie z informacjami serwisu ch-aviation, easyJet w pierwszej fazie rozruchu na lotnisku Berlin-Tegel będzie korzystało z dwóch własnych samolotów typu airbus A320 oraz nieokreślonej jeszcze liczby samolotów wynajomowanych od linii Condor. 

Docelowo przewoźnik chce przejąć 25 samolotów pozostawionych przez airberlin za 40 mln euro, ale zgodę na to musi wydać Komisja Europejska. Do tego czasu easyJet musi korzystać z własnych i wynajmowanych samolotów. To właśnie z tego powodu, a także z uwagi na spodziewane niższe obłożenie i marże na nowym dla easyJeta lotnisku spółka zakłada stratę na berlińskich operacjach w 2018 r.

easyJet na razie nie ogłosił jeszcze, jakie trasy będzie obsługiwał z Berlina-Tegel. Wiadomo jednak, że przewoźnik nie zamierza ograniczać swojej obecności na lotnisku Berlin-Schonefeld. 


Reklama


Booking.com
gość_24030 - Profil
gość_24030
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie