×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy code-share LOT-u z Egypt Airem


Pasażerowie mogą od dzisiaj (14.11) łatwiej polecieć między Warszawą a Kairem przez Mediolan lub Budapeszt w ramach nowej umowy code-share między LOT-em a Egypt Airem.


LOT obsługuje połączenia między Warszawą a Budapesztem i Warszawą a Mediolanem, podczas gdy EgyptAir wykonuje do Budapesztu i Mediolanu rejsy z Kairu. Objęcie tych tras wspólnymi kodami dwóch linii oznacza dla pasażera liczne korzyści, np. możliwość nadawanie bagażu rejestrowanego w Warszawie lub Kairze bezpośrednio do miejsca docelowego, możliwość naliczania mil w ramach programu Miles&More i solidarną ochronę prawną pasażera przez przewoźników w razie opóźnienia jednego z rejsów.

Wzajemne ustalenia dotyczą jednego połączenia dziennie na trasie Warszawa-Mediolan-Kair oraz czterech rejsów w tygodniu na trasie Warszawa-Budapeszt-Kair (we wtorki, piątki, soboty i niedziele). Nowa umowa oznacza zwiększenie liczby dostępnych rejsów i bardziej dogodne godziny przesiadek dla pasażerów podróżujących pomiędzy Warszawą a Kairem. 

Zgodnie z obecnie obowiązującym rozkładem, w przypadku lotu przez Mediolan pasażerowie muszą przygotować się na niemal czterogodzinną przesiadkę zarówno lecąc do Kairu (lądowanie o 9:50, start o 13:35), jak i podczas powrotu do Warszawy (lądowanie o 15:50, start o 19:25). 

W przypadku rejsu przez Budapeszt do Kairu przesiadka potrwa 2,5 godziny (12:10-14:40), a z powrotem - trzy godziny (13:55-16:55).

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozszerzenia zakresu relacji biznesowych z linią EgyptAir, naszym partnerem w Star Alliance. Dzięki niej nasi pasażerowie skorzystają z wygodnych możliwości podróżowania z Warszawy do Kairu, dokąd nie oferujemy na razie bezpośrednich połączeń. Jednocześnie mamy nadzieję na dalszy rozwój dwustronnych relacji z naszym egipskim partnerem - mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

LOT jest członkiem Star Alliance od 2003 r., a EgyptAir dołączył do sojuszu w 2008 r.

Umową code-share z LOT-em są objęte codzienne loty Turkish Airlines ze Stambułu do Kairu. 
Reklama


Booking.com
gość_d75d2 - Profil
gość_d75d2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie