×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair: Ponad 100 nowych lotów tygodniowo zimą 2018 r.


Linie lotnicze Finnair dodadzą ponad 100 lotów tygodniowo w sezonie zimowym 2018-19. Oferowanie zostanie zwiększone na trasach do Laponii, Rosji oraz krajów nadbałtyckich. Dodatkowo loty do Stuttgartu i Lizbony staną się połączeniami całorocznymi.


- Będziemy kontynuowali wzrost w przyszłym roku dodając ponad 100 połączeń tygodniowo więcej w porównaniu z obecnym sezonem zimowym. Równocześnie stopniowo zwiększamy oferowanie na trasach do Laponii na przyszły sezon zimowy. W porównaniu z tegoroczną zimą, dodamy prawie 30 tys. miejsc - powiedział Juha Järvinen, dyrektor handlowy Finnair. 

W sezonie 2018-19 Finnair obsłuży loty do portów lotniczych w miastach Kittilä oraz Ivalo, dwóch najpopularniejszych kierunków zimowych, dodając dodatkowy codzienny lot bezpośredni. Dodatkowo przewoźnik zmienił rozkład lotów do wszystkich lotnisk w Laponii, tak aby umożliwić pasażerom bardziej dogodne przesiadki. W przyszłym sezonie zimowym powrócą także bezpośrednie loty do Laponii z Londynu Gatwick, Paryża i Zurychu. 

Połączenia do Stuttgartu, które zainaugurowane zostały w kwietniu tego roku oraz połączenia do Lizbony realizowane od czerwca tego roku, będą kontynuowane w sezonie zimowym i staną się połączeniami całorocznymi. Loty do Stuttgartu będą realizowane codziennie, natomiast loty do Lizbony trzy razy w tygodniu. Status połączeń całorocznych zyskają także obsługiwane dwa razy w tygodniu loty do Nanjing w Chinach.

Fiński przewoźnik doda nocne połączenie do Moskwy, które usprawni przesiadki dla pasażerów z Rosji podróżujących do Ameryki Północnej oraz do Europy. Za sprawą zamiany samolotu na większy model zwiększeniu ulegnie także oferowanie na trasie do St. Petersburga - zmiana ta przyniesie około 600 dodatkowych miejsc tygodniowo. Zarówno loty do Moskwy, jak i do Petersburga obsługiwane będą trzy razy dziennie. 

W sezonie zimowym 2018-19 Finnair doda także niedzielne loty do Wilna oraz Rygi, tym samym zwiększając liczbę rotacji na obu kierunkach do 19 tygodniowo. 


fot. Tomasz Śniedziewski


Reklama


Booking.com
gość_d75d2 - Profil
gość_d75d2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie