×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa Group z kolejnym świetnym miesiącem wzrostu


Linie należące do Lufthansa Group obsłużyły w październiku 12,19 mln pasażerów, o 16,7 proc. więcej niż przed rokiem. W tym roku koncern już przewiózł więcej osób niż w całym 2017 r.


Wysoka dynamika przewozów Lufthansa Group to przede wszystkim efekt przejęcia Brussels Airlines, które od początku 2017 r. są wliczane do wyników całej grupy.

Linie sieciowe w ramach koncernu przewiozły łącznie 8,96 mln pasażerów (wzrost o 4,1 proc.) przy średnim wypełnieniu na poziomie 81,6 proc. (wzrost o 0,8 pkt. proc.). W tym segmencie Lufthansa przewiozła 6,11 mln osób (wzrost o 4 proc.), Swiss - 1,73 mln (wzrost o 1,2 proc.), a Austrian Airlines - 1,17 mln (wzrost o 8,7 proc.).

Te trzy linie przewoziły pasażerów przede wszystkim na trasach europejskich (6,95 mln, wzrost o 4,2 proc.). Wśród kierunków dalekodystansowych największą popularnością cieszyły się połączenia do i z Ameryk (1 mln pasażerów, wzrost o 1,3 proc.), a najwyższą dynamikę zanotowały kierunki bliskowschodnio-afrykańskie (wzrost o 14,3 proc. do 426 tys.). 

Linie w segmencie point-to-point, czyli Eurowings i Brussels Airlines, przewiozły łącznie 3,23 mln osób, z czego 3,02 mln podróżowało na trasach krótkodystansowych, a 213 tys. na dalekodystansowych. 


gość_2b0f4 - Profil
gość_2b0f4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy