Lufthansa chciałaby kolejnego hubu w Rzymie - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa chciałaby kolejnego hubu w Rzymie


Jeśli Lufthansie uda się przejąć Alitalię, przewoźnik utrzyma hub w Rzymie-Fiumicino i będzie go traktował na równi z istniejącymi centrami przesiadkowymi grupy - zapowiedział prezes Lufthansa Group.


W przypadku udanego przejęcia Alitalii Lufthansa Group planuje stworzyć w Rzymie-Fiumicino piąty hub dla koncernu, obok Frankfurtu, Monachium, Wiednia i Zurychu. Centrum przesiadkowym jest także Bruksela, ale jest ona traktowana jako "wyspecjalizowany" hub i obsługuje tylko wybrane kierunki. 

Obecnie Alitalia obsługuje łącznie 15 tras dalekodystansowych z Rzymu-Fiumicino, w tym sześć tras do Ameryki Północnej, cztery do Ameryki Południowej oraz po jednej do Japonii, Korei Płd., Chin, Indii i na Malediwy. 

Mediolańskie lotniska Linate i Malpensa miałyby z kolei stać się centrami dla niskokosztowego oddziału Eurowings. Ten należący do Lufthansa Group przewoźnik mógłby otworzyć trasy dalekodystansowe z lotniska Malpensa. Obecnie Alitalia lata z tego portu lotniczego na dwóch trasach międzykontynentalnych - do Nowego Jorku-JFK i Tokio-Narity.

Lufthansa Group jest jedną z siedmiu firm, które złożyły ofertę na przejęcie znajdującej się w zarządzie komisarycznym Alitalii. Potwierdzoną ofertę złożył także easyJet, natomiast tożsamość pozostałych pięciu oferentów pozostaje nieznana. Obecnie trwają analizy ofert. 


Reklama


Booking.com
gość_d6b53 - Profil
gość_d6b53
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie