Nowe kabiny Singapore Airlines

3 listopada 2017 08:20
6 komentarzy
Singapore Airlines zaprezentowało nowe kabiny we wszystkich klasach, które zamontowane zostaną na pokładach airbusów A380. Linia idzie w ślady Etihad Airways i zaoferuje apartamenty w klasie pierwszej.
Reklama
Linia z Singapuru zdecydowała się na odświeżenie kabiny we wszystkich klasach w tym samym czasie. Na razie wiadomo, że nowe kabiny będą montowane we flagowych airbusach A380.


Spośród wszystkich zmian największe wrażenie robi nowa kabina pierwszej klasy. SuperJumbo zmieści na górnym pokładzie sześć apartamentów w konfiguracji 1-1. W środku pasażerowie znajdą odchylające się o 135 stopni fotele o szerokości 53 cm oraz łóżka o długości 193 cm. Całość dopełni 32-calowy dotykowy telewizor z systemem IFE. W kabinie znajdziemy również gniazdka oraz porty USB. Kabinę zaprojektowała firma Pierrejean Design Studio, a wyprodukowała firma Zodiac Aerospace.


Nowa kabina zapewni pasażerom maksimum prywatności oraz poczucie wyjątkowego luksusu w chmurach. Dodatkowo w razie potrzeby dwie kabiny będą mogły zostać połączone w jedną tworząc tym samym przestronną kabinę dla dwóch osób z obszernym łożem małżeńskim.


Bez wątpienia nowa klasa pierwsza Singapore Airlines będzie konkurować z Etihad Airways i innymi liniami o miano najlepszego produktu w tym segmencie. Jednak nie zdecydował się na zamontowanie na pokładzie kabin prysznicowych, które mają linie Emirates i Etihad.


Pasażerowie będą musieli się zadowolić eleganckimi łazienkami.


Produkt w klasie biznes również został gruntownie odświeżony. Airbusy A380 przyjmą na górny pokład 78 pasażerów podróżujących w tej klasie. Fotele będą ustawione w konfiguracji 1-2-1, dzięki czemu każdy pasażer będzie miał bezpośredni dostęp do przejścia.


Odległość między fotelami wyniesie 127 cm, zaś szerokość samego siedzenia będzie równa 63 cm. Fotele będą rozkładać się do pozycji całkowicie leżącej, w której osiągną długość 198 cm. W klasie biznes dostępne będą również ekrany dotykowy IFE o przekątnej 18 cali z dostępem do gniazdek i portów USB. Także w tej klasie będzie istniała możliwość połączenia dwóch środkowych foteli w jedno łóżko. Projektantem jest firma JPA Design, a producentem - JAMCO Corporation.


W klasie ekonomicznej premium przewoźnik zaoferuje na dolnym pokładzie 44 miejsca w konfiguracji 2-4-2. Odległość między fotelami wyniesie 96 cm, zaś szerokość foteli będzie równa prawie 50 cm. Fotele będą się odchylać o maksymalnie 8 cali. Fotele zostały wyprodukowane przez firmę ZIM Flugsitz i zmodyfikowane przez JPA Design.


Na wyposażeniu znajdzie się również ponad 13-calowy dotykowy ekran IFE z dostępem do gniazdka i portów USB.


W airbusach A380 na dolnym pokładzie dostępne będą 343 fotele w klasie ekonomicznej, ustawione w konfiguracji 3-4-3. Odległość między fotelami wyniesie 81 cm, zaś ich szerokość będzie równa 47 cm. Fotele będą się odchylać o maksymalnie 6 cali. Pasażerowie będą mieli również do dyspozycji 11-calowe dotykowe ekrany IFE z wbudowanym gniazdkiem i portem USB. Producentem i projektantem klasy ekonomicznej jest firma Recaro.


Nowe kabiny będą montowane przede wszystkim w zamówionych nowych A380. Docelowo wszystkie SuperJumbo we flocie przewoźnika będą posiadać nowy produkt pokładowy. Pierwszy samolot z nowym wyposażeniem zadebiutuje 18 grudnia br. na trasie z Singapuru do Sydney. Później nowych kabin można będzie się spodziewać najpewniej na trasie do Londynu-Heathrow.

fot. Singapore Airlines

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
krzysiekl 2017-11-06 11:21   
krzysiekl - Profil krzysiekl
z tą różnicą w cenie biletów to jak wiadomo jest różnie bo ceny się zmieniają. Teoretycznie jest możliwe by na danym locie był pasażer w ekonomicznej, który zapłacił więcej niż ktoś w klasie biznes (i to pomijając bilety-nagrody, za mile, etc)
Często jak sprawdzam ceny biletów to widzę, że bilet tam i powrót w ekonomicznej premium kosztuje tak jak biznes w jedną stronę + w drugą stronę ekonomiczna.Tak czasem właśnie latam. Osobiście uważam, że porządna klasa ekonomiczna tak do 9h (zwłaszcza jeśli nie w nocy) jest zupełnie ok, biznes przydaje się dopiero na dłuższych trasach. Więc np. dzielę podróż na pół i dodaję nocleg w hotelu na lotnisku przesiadkowym. Można przy okazji więcej zobaczyć. Co innego gdy ktoś jedzie służbowo i nie ma czasu...
Z moich lotów klasie pierwszej wnioskuję, że to już zbędny dodatek.
Natomiast gdyby istniała klasa premium z fotelami podobnymi do klasy biznes (mogą nie być całkiem płaskie i mogą być węższe) oraz z serwisem jak w klasie ekonomicznej to byłbym tym zainteresowany.
gość_9054b 2017-11-06 09:44   
gość_9054b - Profil gość_9054b
To wszystko zależy od bardzo subiektywnego punktu widzenia oceniającego. Ma to głównie związek z wartościowaniem wygody i kosztów. Ja osobiście latałem wszystkimi klasami podróży eco, eco premium, business oraz klasą pierwszą. Osobiście oceniam to tak: first vs. business - różnica w cenie do klasy pierwszej nie jest warta dopłacania takich pieniędzy; business vs. eco premium - różnica w cenie to klasy business nie jest warta dopłacania takich pieniędzy; eco premium vs. economiczna - różnica w cenie do klasy eco premium nie jest warta dopłacania takich pieniędzy. Jednakże ja nie mam wielkich oczekiwań związanych z wygodą. Nie mam wysokiego wzrostu, więc bez problemów mogę wyciągnąć nogi nawet gdy jest ciasno. Bez problemów zasypiam w pozycji siedzącej nawet w eco bez opuszczania fotela. Więc podsumowując mi eco w zupełności wystarcza. Natomiast żona po podróży w eco do Sydney już wymaga, by wyjazd do Nowej Zelandii był w biznesie. Ona akurat potrzebuje rozkładającego się fotela, bo inaczej ma kłopoty z zaśnięciem. Kłopot z eco premium jest natomiast innej natury - udostępnianie tej klasy przez linie lotnicze to biletów nagród za mile jest relatywnie ograniczone. Z kolei za mile całkiem korzystnie wypada klasa biznes. Klasę eco to czasem lepiej kupić za pieniądze, bo może wyjść taniej niż mile + podatki. Jednak to wszystko zależy już od konkretnej sytuacji i konkretnych rejsów.
krzysiekl 2017-11-06 08:56   
krzysiekl - Profil krzysiekl
marcowy: powinni mieć na lotniskach pokazowe fotele, żeby ludzie mogli to wypróbować bez ryzyka zakupu biletu na produkt z którego nie będzie się zadowolonym ;)
Jak dla mnie to duża różnica jest w przypadku klasy biznes (prawdziwej klasy biznes z łózkami rozkładającymi się do pozycji leżącej).
a tak to... czym to jest niby takie lepsze? Nogi w ekonomicznej zwykłej i tak mogę wyciągnąć (pod fotelem przede mną), na większej szerokości siedzeń ma jakoś bardzo nie zależy, posiłki są ok. (mówię o ekonomicznej w Emirates bo LH nie leciałem).
BTW Emirates podobno też kombinuje z wprowadzeniem ekonomicznej premium i niezbyt mi się to podoba. Obawiam się, że będą musieli zrobić na nią "miejsce" czyli pogorszyć ofertę w ekonomicznej i podnieść ceny w biznesie...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy