×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


KLM z końcem października wycofa fokkery 70


KLM poinformował, że 28 października br. odbędą się ostatnie komercyjne loty fokkerów 70 w barwach holenderskiego przewoźnika. Tym samym dobiegnie końca 97-letnia współpraca między obiema firmami.


Linia opublikowała z tej okazji specjalną listę lotów, którymi te niewielkie maszyny zakończą swoją służbę. Będą to rejsy: KL1862 z Düsseldorf,  KL1512 z Norwich, KL1912 z Hanoweru,  KL1732 z Brukseli, KL1746 z Luksemburga . z KL1070 z Londynu. Wszystkie będą wykonane do Amsterdamu. 

Jako ostatni, w holenderskiej stolicy wyląduje lot KL1070 z Londynu, co ma nawiązywać do historycznego lotu z 15 września 1920 r. na którym zadebiutował fokker F.II - pierwszy samolot we flocie KLM.


KLM użytkował łącznie 26 sztuk modelu fokker 70, z czego do dnia dzisiejszego pozostało jedynie osiem maszyn. Pierwsza z nich do floty dołączyła wiosną 1996 roku.

Zaledwie miesiąc temu z fokkerami 70 zakończył swoją przygodę także Austrian Airlines. Obecnie najwięcej tych maszyn (12 sztuk) posiadają australijskie linie Alliance Airlines, których flotę stanowią wyłącznie samoloty wyprodukowane przez Fokkera.

fot. Piotr Bożyk


gość_dcaba - Profil
gość_dcaba
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie