×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Malaysia Airlines zamawia boeingi


Osiem boeingów 787-9 oraz osiem boeingów 737 MAX 8 zamówiły linie lotnicze Malaysia Airlines podczas wizyty premiera Malezji w Stanach Zjednoczonych.


Choć list intencyjny obejmuje 16 samolotów o łącznej wartości katalogowej ponad 3 mld dolarów, nie wykluczone że to nie koniec zamówień samolotów amerykańskiego producenta. Malaysia Airlines może podwoić obecne zamówienie 25 boeingów 737 MAX 10.

- Istnieje wysokie prawdopodobieństwo - nie możliwość - prawdopodobieństwo, że dodamy do zamówienia 25  kolejnych 737 MAX 10 w niedalekiej przyszłości. Tak więc w ciągu pięciu lat umowa będzie warta ponad 10 mld dolarów - zasugerował premier Malezji Najib Razak Najib.

Najib zapowiedział także, że jego rząd "spróbuje przekonać AirAsia do zakupu silników GE".


Najnowsze zamówienie boeingów, w szczególności szerokokadłubowych boeingów 787-9 jest zaskoczeniem, gdyż do niedawna wydawało się, że malezyjski przewoźnik zdecyduje się na samoloty Airbusa. Przedstawiciele Malaysia Airlines rozmawiali z europejskich producentem o kupnie airbusów A330neo i jak informował w czerwcu Peter Bellew, prezes przewoźnika, do uzgodnienia pozostawała jedynie kwestia ceny. 

- Rozmawiamy o handlu - bardzo dużych umowach handlowych. Pracujemy nad jedną umową, o wartości pomiędzy 10 a 20 mld dolarów, gdzie sprzedane będą odrzutowce Boeinga, sprzedane będą silniki General Electric, i dużo innych rzeczy - powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump


fot. Boeinggość_7e800 - Profil
gość_7e800
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie