LOT poleci do Berlina

31 sierpnia 2017 10:10
40 komentarzy
Już 4 grudnia LOT uruchomi połączenie z Warszawy do Berlina. Samoloty będą latały na tej trasie po dwa razy dziennie w dni robocze i raz dziennie w weekend.
Reklama
W poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki poranne rejsy będą wylatywały z Warszawy o 8:20. Lądowanie w Berlinie-Tegel zaplanowano na 9:50, wylot w drogę powrotną - na 10:25, a lądowanie w stolicy Polski - na 11:50.

Wieczorne połączenia będą startowały z Warszawy o 17:20, a z Berlina o 19:30. Taki sam będzie rozkład rejsów w sobotę i niedzielę - w te dwa dni nie będą wykonywane połączenia poranne.
Rejsy będą obsługiwane samolotami bombardier Q400 i embraer 170 lub 175. Mieszczą one od 70 do 82 pasażerów.

LOT planuje rozwój tego połączenia. Od sezonu letniego w przyszłym roku linia planuje zwiększyć częstotliwość rejsów na trasie Warszawa-Berlin do trzech razy dziennie.


W ten sposób LOT zaoferuje pasażerom podróżującym z Berlina wygodne połączenia przez Warszawę między innymi do Kaliningradu, Moskwy, Kijowa, Lwowa, Odessy, Charkowa, Mińska, Tallinna, Wilna, Rygi, Bukaresztu, Sofii i Budapesztu.

- Ponad trzymilionowy Berlin to cel licznych podróży z Warszawy, a także miejsce zamieszkania wielu osób z Europy Środkowo-Wschodniej. Dostaną oni możliwość wygodnego podróżowania do swoich rodzinnych krajów z Berlina przez lotnisko przesiadkowe w Warszawie - mówi Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT.

Rozkład został skonstruowany w ten sposób, że nowe połączenie Warszawa-Berlin umożliwia pasażerom przesiadki w Warszawie na rejsy dalekodystansowe samolotami Boeing B787 Dreamliner do Ameryki Północnej (do Nowego Jorku, Newark, Chicago, Los Angeles i Toronto) i na Daleki Wschód (do Pekinu, Tokio i Seulu). Z tras średniego zasięgu będą oni mieli do wyboru rejsy na pokładach boeingów 737-800 m.in. do Astany w Kazachstanie i Tel Awiwu w Izraelu.

Decyzja LOT-u to reakcja na trwający remont torów między Warszawą a Poznaniem, który spowodował znaczące wydłużenie czasu podróży koleją do Berlina przez dwa najbliższe lata. Dodatkowo polski przewoźnik wchodzi na niszę, którą pozostawi po prawdopodobnym bankructwie linia airberlin. Już teraz niemiecka linia zapowiedziała zawieszenie tras dalekodystansowych z Berlina.

LOT obsługiwał trasę między Warszawą i Berlinem - początkowo do portu Schönefeld, a następnie Tegel - do 2013 r., kiedy połączenie zostało zawieszone.

Połączenie do Berlina będzie 41. uruchomionym przez LOT od początku 2016 r.

fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_c3df9 2017-09-03 13:33   
gość_c3df9 - Profil gość_c3df9
No proszę, a ja kupiłem właśnie bilet na grudzień wylot w poniedziałek, powrót w sobotę, za niecałe 400 zł. Zreszta nie bardzo rozumiem jaka cena by was zadowoliła, skoro pociąg w 1 klasie najtaniej z Warszawy kosztuje ok. 170 zł w jedna stronę. Jak ktoś chce za darmo, zawsze moze jechac auto stopem.
gość_ae0fc 2017-09-03 12:00   
gość_ae0fc - Profil gość_ae0fc
@shorty

LOT ma politykę sprzedawania bardzo drogo biletów w jedną stronę i krótkich podróży, bo według nich tak podróżuje bogaty biznes i jeszcze bogatsza administracja. W ten sposób zrażają wielu indywidualnych i mały biznes.

Spróbuj kupić bilet powrotny z pobytem w trakcie weekendu, w wie strony to około 375 PLN.
shorty 2017-09-03 10:38   
shorty - Profil shorty
Bilety na grudzień ponad 700 :(
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy