×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lwów i Kijów nadal negocjują z Ryanairem


Wciąż trwają negocjacje pomiędzy portami we Lwowie i Kijowie a Ryanairem po tym, jak przewoźnik wycofał się z decyzji o uruchomieniu lotów. Prezeska lwowskiego lotniska twierdzi, że udało się osiągnąć kompromis.


Jak podaje ukraińska agencja Ukrinform podczas piątkowej (14.07) konferencji prasowej we Lwowie Tetyana Romanovska, prezes tamtejszego portu lotniczego przekazała, że w pierwszym roku funkcjonowania połączeń Ryanair nie musi spełniać dodatkowych wymagań stawianych przez prezesa portu Kijów-Boryspol, aby uzyskać zniżki od opłat pasażerskich.

- Gdy linia rozpoczyna loty, to w pierwszym roku operacji realizowane są jedynie postanowienia podstawowej umowy, bez wymogu spełnienia długiej listy warunków, o której mówił pan Ryabkin [prezes lotniska w Kijowie - red.] - powiedziała cytowana przez Ukrinform Romanovska. 

Romanovska zapewniła także, że jej własne lotnisko znalazło kompromis z Ryanairem. 

- Negocjacje nie były łatwe. Prowadziliśmy je przez sześć miesięcy. Znaliśmy wszystkie warunki i dyskutowaliśmy nad każdym paragrafem - dodała Romanovska. 

Negocjacje z Ryanairem prowadzi także port w Kijowie. Jak podaje portal infokava.com zarządowi lotniska udało się zmniejszyć wymagania irlandzkiego przewoźnika. 

Ryanair miał latać od rozpoczęcia sezonu zimowego, czyli od końca października, miał latać na czterech trasach z Kijowa-Boryspolu i sześciu z Lwowa (w tym do Wrocławia i Krakowa).
gość_b6968 - Profil
gość_b6968
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy