×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Przesądna staruszka unieruchomiła lot... wrzucając w silnik garść monet "na szczęście"


80-letnia Chinka spowodowała pięciogodzinne opóźnienie lotu z Szanghaju do Kantonu, po tym gdy rzuciła garścią monet "na szczęście" w stronę silnika.


Pasażerka została zatrzymana przez policję na lotnisku Pudong International Airport w Szanghaju, po tym, gdy spowodowała ewakuację prawie 150 pasażerów lecących lotem China Southern Airlines CZ380 do Kantonu na południu Chin. 

Jak informują świadkowie, przed wejściem na pokład 80-letnia kobieta, która podróżowała z mężem, córką oraz zięciem, rzuciła ze schodów prowadzących do samolotu w kierunku lewego silnika garść monet. Pasażerowie, którzy byli świadkiem zdarzenia natychmiast poinformowali o tym odpowiednie władze, które zarządziły ewakuację pasażerów oraz inspekcję silnika airbusa A320. Jak się okazało, pasażerka rzuciła w kierunku silnika dziewięć monet - osiem nie trafiło do celu, jedna dostała się między łopatki wirnika.


- Starsza pasażerka wrzuciła monety do silnika samolotu i opóźniła lot. Pasażerka została zabrana przez policję. Aby upewnić się, że lot jest bezpieczny, służby techniczne China Southern przeprowadziły pełne badanie silnika - napisały linie lotnicze China Southern Airlines na Weibo, chińskim portalu społecznościowym. 

- W czasie dochodzenia pasażerka o nazwisku Qiu przyznała, że wrzuciła monety, by pomodlić się ze bezpieczny lot. Jak poinformowała sąsiadka Qiu, Qiu wyznaje buddyzm. Samolot jest gotowy na przyjęcie pasażerów na pokład i start - napisały w oświadczeniu służby prasowe policji. 

Incydent, który mógł mieć poważne skutki, wywołał rozbawienie setek tysięcy chińskich internautów, jak donosi Channel NewsAsia. “Babciu, to nie fontanna z żółwiami spełniająca życzenia” - napisał jeden z nich. 


gość_bd397 - Profil
gość_bd397
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy