×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dwucyfrowy wzrost Lufthansy w marcu


Lufthansa Group obsłużyła w ubiegłym miesiącu 9,59 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 14 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem 2016 r. To głównie efekt włączenia do wspólnej statystyki linii Brussels Airlines.


Średnie wypełnienie samolotów całej grupy wzrosło o 0,8 pkt. proc. do 77,2 proc. 

Linie hubowe przewiozły w marcu 7,44 mln pasażerów (wzrost o 4,5 proc.), z czego Lufthansa obsłużyła 5,17 mln pasażerów (wzrost o 4,1 proc.), Swiss - 1,44 mln (wzrost o 5,4 proc.), a Austrian Airlines - 883 tys. (wzrost o 7,9 proc.). Średnie wypełnienie poszczególnych linii wyniosło 78,2 proc. (wzrost o 1,8 pkt. proc.), 78 proc. (wzrost o 0,7 pkt. proc.) i 69,2 proc. (spadek o 3,9 pkt. proc.). 

W tej grupie linii największą popularnością cieszyły się trasy europejskie, z których skorzystało 5,69 mln pasażerów (wzrost o 4,9 proc.). Wśród kierunków dalekodystansowych najwięcej pasażerów podróżowało do i z Ameryk (819 tys., wzrost o 0,7 proc.), choć największą dynamikę odnotowały trasy bliskowschodnio-afrykańskie (wzrost o 6 proc. do 393 tys.). 

Przewoźnicy point-to-point, czyli Eurowings i Brussels Airlines, przewieźli w marcu łącznie 2,16 mln pasażerów (wzrost o 66 proc.) przy średnim wypełnieniu równym 76,3 proc. (spadek o 1,5 pkt. proc.). Danych tych nie można jednak obiektywnie porównywać z zeszłorocznymi z uwagi na to, że dopiero od stycznia Lufthansa Group wlicza do statystyk linię Brussels Airlines. 

W obrębie siatki point-to-point 1,96 mln pasażerów skorzystało z tras krótkodystansowych, a 197 tys. - z dalekodystansowych. 


Reklama


Booking.com
gość_a6ba8 - Profil
gość_a6ba8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie