American Airlines zainteresowane akcjami China Southern - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American Airlines zainteresowane akcjami China Southern


Linie lotnicze American Airlines rozmawiają z China Southern o nawiązaniu bliskiej współpracy, która miałaby również objąć inwestycję w pakiet akcji chińskiej linii - donosi Reuters.


Na razie nie wiadomo, jaki pakiet akcji mogłaby kupić amerykańska spółka, ani czy w ogóle dojdzie do objęcia udziałów. W komunikacie giełdowym linie China Southern poinformowały tylko, że rozmawiają o "zacieśnieniu współpracy z możliwym wpływem na strukturę akcjonariatu". 

Rząd Chin zachęca państwowe linie lotnicze do ekspansji nie tylko poprzez rozwój siatek połączeń, lecz także poprzez możliwe współprace biznesowe i kapitałowe z zagranicznymi podmiotami. 

China Southern Airlines to szóste co do wielkości linie lotnicze świata i największe w Chinach. W 2016 r. przewiozły ponad 114 mln pasażerów. Spółka, podobnie jak Air China i China Eastern Airlines, należy w większości do państwowego funduszu Chin, ale mniejszościowe pakiety akcji są notowane na giełdach w Szanghaju i Hongkongu. China Southern z kapitalizacją przekraczającą 10 mld dolarów są dziesiąta co do wyceny rynkowej linią lotniczą na świecie. 

Inwestycja American Airlines w China Southern byłaby pójściem w ślad Delta Air Lines, które w 2015 r. za 450 mln dolarów kupiły 3,55 proc. akcji linii China Eastern Airlines. 

Linie China Southern Airlines, podobnie jak China Eastern Airlines i Delta Air Lines, należą do sojuszu SkyTeam. American Airlines są z kolei członkiem oneworld. 


Reklama


Booking.com
gość_bc30b - Profil
gość_bc30b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie