×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT poleci z Warszawy do Lublina?


W internetowym rozkładzie lotów Lotniska Chopina pojawiły się loty z Warszawy do Lublina. Miałyby je obsługiwać PLL LOT. Przewoźnik podkreśla, że to tylko niepotwierdzony projekt, a nie ostateczny rozkład lotów.


#AKTUALIZACJA: Dochodzi stanowisko LOT-u#

Według opublikowanego na stronie Lotniska Chopina rejsy LOT-u do Lublina (LO3961/LO3962) miałby ruszyć od 17 lipca br. Zgodnie z rozkładem zamieszczonym na stronie lotniska, linia oferowałaby późnowieczorne wyloty z Warszawy i poranne powroty. Ze stolicy samolot latałby od poniedziałku do piątku i w niedziele, ze Świdnika - od poniedziałku do soboty. Powielony byłby zatem schemat rozkładu, jaki na przełomie 2014 i 2015 r. oferował Eurolot.

- Nie jest to ostateczny rozkład połączeń. Analizujemy wiele rozwiązań i zabezpieczamy możliwości ich realizacji, ale to nie oznacza, że wszystkie z tych połączeń ruszą, ani że ruszą w podanym terminie - podkreśla w rozmowie z Pasazer.com Adrian Kubicki, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej LOT-u.

Według naszych informacji opublikowany rozkład to tylko sloty (czyli zezwolenia na start i lądowanie), o które wnioskował LOT. To oznacza, że trasy te mogą wcale nie ruszyć.

Jak dotąd LOT był bardzo niechętny do obsługi trasy z Warszawy do Lublina. Na zmianę decyzji może wpłynąć uruchomienie połączeń do Monachium przez BMI Regional, a także ruszająca przebudowa magistrali kolejowej nr 7, co spowoduje jej ponad dwuletnie zamknięcie i kierowanie pociągów jadących do stolicy objazdami przez Lubartów, Parczew (linia nr 30) i dalej Łuków oraz Siedlce. To znacząco wydłuży podróż do i z Lublina (do nawet czterech godzin). 

Duże prace rozpoczną się także na głównej drodze łączącej oba miasta - DK17. Budowa trasy ekspresowej wymusi objazdy i liczne ograniczenia prędkości. W wielu miejscach nowa jezdnia będzie bowiem budowana w śladzie starej.


Wiele wskazuje na to, że LOT znacząco zwiększy także oferowanie między Warszawą a Katowicami. Według opublikowanego przez lotnisko rozkładu stopniowo, od 15 czerwca br. dokładane będą kolejne rotacje. Docelowo każdego dnia mają pojawić się trzy dodatkowe rejsy dziennie w każdą stronę. Obecnie linia oferuje po dwa loty z Lotniska Chopina na Górny Śląsk od poniedziałku do piątku i w niedziele oraz jeden w soboty. W drugą stronę dwa rejsy dziennie wykonywane są od poniedziałku do soboty.

W tym samym rozkładzie Lotniska Chopina pojawiły się także inne trasy. O wielu z nich informowaliśmy już wcześniej. Zgodnie z tymi informacjami, już w maju ruszyć miałoby połączenie do Oslo (pierwszy rejs 3 maja br.). Przewoźnik ma tam latać do dwóch razy dziennie. O powrocie do stolicy Norwegii pisaliśmy w listopadzie ub. r.

PLL LOT ma także w planach powrót do Kaliningradu. Byłoby to trzeci podejście do obsługi tego miasta. Rejsy miałby się odbywać do dwóch razy dziennie. 

Od 9 maja br. w ofercie bezpośrednich połączeń ma się znaleźć także Teheran (trzy razy tygodniowo - wyloty z Warszawy we wtorki, czwartki i niedziele, powroty - następnego dnia). To połączenie także było wielokrotnie zapowiadane, ale przewoźnik miał do niego wielkie wątpliwości - głównie ze względu na przeszacowanie popytu na podróże między Iranem a Europą.

Najpóźniej - bo 28 sierpnia br. ruszy prawdopodobnie połączenie do Göteborga. O start tej trasy pytaliśmy w wywiadzie prezesa LOT-u Rafała Milczarskiego. Odpowiedział wtedy, że strategią przewoźnika jest rozwój a co za tym idzie - ogłaszanie nowych połączeń. Narodowa linia poleci tam codziennie oprócz sobót (wyloty z Warszawy). Zgodnie z rozkładem na stronie Lotniska Chopina samolot ma zaplanowane nocowanie w Szwecji. Tego samego dnia połączenia do szwedzkiego miasta uruchomi także estońska Nordica, co wskazuje na współpracę między liniami. 

Jak wynika z naszych informacji, najbardziej prawdopodobne jest uruchomienie połączeń do Goteborga i Kaliningradu. Rejsy do Teheranu są także poważnie rozważane, ale na pewno nie będą obsługiwane od 9 maja. 


gość_96f2c - Profil
gość_96f2c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy