Zurych: Wzrost o 6,8 proc. - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zurych: Wzrost o 6,8 proc.


Port lotniczy w Zurychu zanotował w lutym wzrost liczby pasażerów o 6,8 proc. do 1,88 mln. Dynamikę napędzał wzrost liczby pasażerów przesiadkowych.


W lutym 1,33 mln pasażerów rozpoczęło lub zakończyło podróż w Zurychu (wzrost o 3,5 proc.), podczas gdy 545 tys. osób przesiadało się na największym lotnisku Szwajcarii (wzrost o 16 proc.). 

Zdecydowanie najpopularniejsze były trasy europejskie, z których w lutym skorzystało 1,41 mln pasażerów (wzrost o 5,9 proc.). Spośród tras dalekodystansowych, które łącznie zanotowały wzrost o 9,7 proc., najpopularniejsze były połączenia do i z Dalekiego Wschodu (160 tys., wzrost o 12,1 proc.) i Ameryki Północnej (124 tys., wzrost o 5,1 proc.). 

Liczba operacji lotniczych w Zurychu spadła o 1,7 proc. do 18,7 tys., a masa odprawionego cargo wzrosła o 8,9 proc. do 36,1 tys. ton. Średnie wypełnienie samolotów lądujących na i startujących z tego lotniska wzrosło o 3,4 pkt. proc. do 73 proc., a średnia liczba pasażerów na operację lotniczą zwiększyła się o 9 proc. do 114,1. 


Reklama


Booking.com
gość_d6b53 - Profil
gość_d6b53
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie