Emirates: Zaglądamy do środka A380

1 kwietnia 2017 14:00
5 komentarzy
W lutym na Lotnisku Chopina gościł największy pasażerski samolot świata airbus A380 linii Emirates. Jednorazowy przylot tego samolotu był związany z czwartą rocznicą uruchomienia połączenia Warszawa-Dubaj. Z tej okazji zajrzeliśmy do środka tego giganta.
Reklama

Airbusy A380 w linii Emirates latają w trzech różnych konfiguracjach pokładu. Część maszyn ma trzy klasy podróży i mieści 489 osób (o największym zasięgu), inne mają trzy klasy i mieszczą 517 osób, a pozostałe - dwie klasy i 615 foteli. Superjumbo, którzy przyleciał do Warszawy był skonfigurowany w opcji trzech klas, zabierając na pokład 517 osób.

Klasa ekonomiczna

Tak prezentuje się klasa ekonomiczna w największym pasażerskim samolocie świata. Układ foteli to 3-4-3. W tej klasie mieści się 427 pasażerów.

Do dyspozycji pasażerów jest system rozrywki pokładowej, słuchawki, poduszka, koc oraz kosmetyczka, w której znajduje się szczoteczka, pasta do zębów i mały ręczniczek. Gniazdka elektryczne mają możliwość ładowania urządzeń normalnie lub poprzez USB. Posiłki można wybrać spośród pozycji w karcie.

W tej konfiguracji klasa ekonomiczna zajmuje cały dolny pokład A380. Fotele są oddalone o siebie o 81-86 cm w zależności od rzędu i mają szerokość 18 cali (45,7 cm).

Klasa biznes

Górny pokład mieści klasę pierwszą i biznes. W jego tylnej części znajduje się salonik pokładowy dostępny dla pasażerów tych dwóch klas. Mogą oni tutaj swobodnie porozmawiać przy lampce szampana, drinku czy kawie. Dostępne są także przekąski. W saloniku można przysiąść na jednej z kanap, do dyspozycji pasażerów jest także 55-calowy telewizor LED.

Przed barem zaczyna się klasa biznes. Mieści ona 76 pasażerów. Układ foteli to 1-2-1. Każdy z pasażerów klasy biznes ma do dyspozycji swój własny minibar oraz zestaw kosmetyków.

Fotele rozkładają się do pozycji całkowicie płaskiej. Są oddalone od siebie o 122 cm i w pozycji siedzącej mają szerokość 18,5 cala (47 cm), a po rozłożeniu stają się łóżkiem o długości 200 cm. Tutaj również dostępna jest rozrywka pokładowa, ale pasażerowie mają do dyspozycji również złącze HDMI, dzięki któremu mogą przesyłać na ekran swoje multimedia. Posiłki są serwowane a'la carte na porcelanowej zastawie.

Klasa pierwsza

Najwyższy poziom podróżowania oferuje klasa pierwsza. Układ siedzeń w niej to również 1-2-1. Znajduje się tutaj 14 prywatnych kabin, w których pasażerowie mają do dyspozycji również minibar, jeszcze większy ekran systemu rozrywki indywidualnej. Pasażerowie mają w kabinach także lusterko z toaletką oraz kosmetyczkę z zestawem kosmetyków Bvlgari. Indywidualne słuchawki dla każdego pasażera są przygotowane w specjalnym etui.

Podczas nocnych lotów pasażerowie otrzymują piżamę, koc, kapcie, maskę na oczy oraz pokrowiec na te gadżety. W tej klasie również posiłki serwowane są a'la carte na porcelanowej zastawie. Każda suita jest zamykana, tworząc prywatną przestrzeń dla każdego z pasażerów.

Shower spa

Wyjątkową ofertą na pokładzie A380 w barwach linii Emirates jest shower spa, czyli pokładowa łazienka z prysznicem dla pasażerów klasy pierwszej.

W tych łazienkach pasażerowie znajdą prysznic, ręczniki oraz zestaw kosmetyków. W trakcie lotu każdy z pasażerów pierwszej klasy może skorzystać z trzydziestominutowej kąpieli.

fot. Jakub Bujnik

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_4fadd 2017-04-05 17:17   
gość_4fadd - Profil gość_4fadd
@ gość_34aa7: Czyta się Twój komentarz jak folder reklamowy LOTu: "samoloty dalekiego zasięgu LOTu latają pełne we wszystkich trzech klasach", prawda jest taka że żadna linia nie ma tak kolorowo nawet LH, BA lub SQ. Czasami jest więcej a czasami jest mniej. Lub to:"Wybierają LOT ze względu na cenę, standard", zgadza się, jak zniżki w klasie biznes sięgają do 50% to biznes się wypełnia a tak to pustki. Tylko jaki wtedy jest zysk dla linii? Chyba chodzi tylko o zmniejszenie strat. I dlatego myślę że ta analiza gość_3844b ma wiele sensu bo chyba lepiej sprzedawać coś co nie trzeba ciągle przeceniać niż cieszyć się ze sprzedży fotela za 50% więcej niż fotel który zajmuje 2-3 razy mniej miejsca. A standard to nie chcę przytaczać kilka znanych portali z opiniamii o liniach lotniczych bo znowu znajdą się geniusze z LOTu którzy będą mnie oskarżać o hejt.

@ vscrew: Ja też znam kilku ludzi z LOTu i oni potwierdzają to co napisałem koledze powyżej, jak są zniżki to jest wypełnienie a bez tego to cienko. A jeśli chodzi o ekonomiczną to sam wspomniałeś o JAL. Czy to znaczy że tylko JAL może mieć swoich wiernych i oddanych pasażerów a LOT już nie powinien takich mieć? Myślę że cała idea stworzenia tej lepszej ekonomicznej to właśnie jest oferta czegoś co inne linie na rynku europejskim nie oferują. W JAL próbowali z zagęszczaniem na dalekich trasach i szybko przekonali się że to się im nie opłaca bo zaczęli tracić dużo pasażerów.
gość_34aa7 2017-04-04 21:59   
gość_34aa7 - Profil gość_34aa7
@3844b: samoloty dalekiego zasięgu LOTu latają pełne we wszystkich trzech klasach. LOT przyciąga bardzo dużo pasażerów z poza Polski, którzy latają LOTem przez WAW i bardzo sobie chwalą ofertę przewoznika (atrakcyjną cenowo i produktowo) i warszawskiego lotniska. Pasażerowie tranzytowi na większości tras stanowią ponad 50% pasażerów. Często jest tak, że mówiący po polsku na pokładach LOTu są w mniejszości. Duża część pasażerów klasy biznes i premium do Ameryki to ludzie lecący z/do Europy Zachodniej. Wybierają LOT ze względu na cenę, standard i możliwość zdobycia większej ilości mil niż lecąc bezpośrednio lub z przesiadka w Europie Zachodniej.
vscrew 2017-04-04 18:20   
vscrew - Profil vscrew
@gość_3844b Ciekawa analiza, ale nie do końca trafna. Kiedy słyszę, że "Polaków na coś nie stać, nie lubią czegoś itd" to za głowę się łapię. W tej chwili z tego co wiem to ponad 60 proc pasażerów na lotach długodystansowych to nie-Polacy, szczególnie że LOT ma za granicą bardzo dobre taryfy i promocje, i najwyraźniej ściąga wielu pasażerów tranzytowych, nie tylko w taniej ekonomii, ale również w klasie Biznes. Nie wiem skąd "problemy z wypełnieniem" kiedy rozmawiam z pracownikami LOTu i są z wypełnienia C bardzo zadowoleni, szczególnie że to są praktycznie tylko i wyłącznie tranzyty. Nie sądzę żeby LOT zdecydował się na inną konfigurację w Ekonomii, skoro praktycznie wszystkie linie lotnicze ( poza JAL) tak latają i nikt nie narzeka. Wolałbym żeby klasa Biznes była 1-2-1, bo to bardziej optymalne i po prostu nowocześniejsze.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy