Koreańskie Lotte zyskuje dzięki chińskim turystom - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Koreańskie Lotte zyskuje dzięki chińskim turystom


Lotte Duty Free, druga co do wielkości pod względem przychodów firma travel retail na świecie, zanotowała w 2016 r. wzrost sprzedaży o 26 proc. - głównie dzięki większej liczbie chińskich turystów w Korei.


Przychody firmy, jak podaje branżowy portal Moodie Davitt Report, sięgnęły w 2016 r. niemal 6 bilionów wonów, czyli 21,1 mld zł. Ponad połowa tej kwoty pochodziło z działalności w centrum Seulu. 

Duży wpływ na wzrost sprzedaży miała większa liczba podróżnych z Chin, którzy stanowią jedną z najważniejszych grup klientów sektora travel retail na całym świecie. W 2016 r. do Korei przyleciało 8,07 mln Chińczyków, o 34,8 proc. więcej niż rok temu. 

Lotte poinformowało, że 24 proc. przychodów pochodzi ze sprzedaży przez internet. W ciągu II półrocza wskaźnik ten urósł o 1 pkt proc. 

Lotte Duty Free nie jest obecne na polskim rynku - działa tylko w Azji. Pod względem przychodów liderem sektora travel retail jest szwajcarska firma Dufry.


Reklama


Booking.com
gość_e0e7c - Profil
gość_e0e7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie