Global Blue łączy siły z AliPay na rynku europejskim - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Global Blue łączy siły z AliPay na rynku europejskim


Firma Global Blue we współpracy z AliPay uruchomiła nową usługę, dzięki której Chińczycy dokonujący zakupów w Europie będą otrzymywać w czasie rzeczywistym zwrot podatków VAT.


Od pewnego czasu grupą odwiedzających, która w Europie zostawia najwięcej pieniędzy są Chińczycy. Jak wylicza Global Blue, 70 proc. spośród odwiedzających z Państwa Środka korzysta z punktów zwrotu podatków, zlokalizowanych na lotniskach, wybierając zwroty w formie gotówki lub wpłaty na karty kredytowe. Dzięki nowemu rozwiązaniu pieniądze ze zwrotu mogą wpływać na konto systemu płatności cyfrowch AliPay z natychmiastowym powiadomieniem o dostępności środków na koncie. Nowa opcja zwrotu podatku dostępna jest wyłącznie na produkty kupione w punktach handlowych współpracujących z siecią Global Blue.

W tej chwili usługa zwrotu podatków na konto AliPay dostępna jest w stanowiskach Global Blue na lotniskach w Mediolanie Malpensa, Monachium oraz w Helsinkach. W ciągu najbliższych miesięcy dostępność usługi zostanie rozszerzona na wszystkie punkty Global Blue w Europie w sieci European Refund Network

- Global Blue stara się zapewnić międzynarodowym kupującym szeroki wybór opcji zwrotu podatków i ta nowa usługa będzie oferowała kupującym z Chin jeszcze większe możliwości. Z ponad 450 milionami zarejestrowanych użytkowników, system AliPay staje się coraz ważniejszym kanałem dokonywania zakupów poza Chinami i jesteśmy pewni, że usługa spotka się z zainteresowaniem kupujących z Chin, których wzrost korzystania ze smartfonów podczas dokonywania zakupów za granicą gwałtownie rośnie. Mocno współpracujemy z AliPay i cieszymy się z możliwości współpracy nad wdrażaniem innowacji, które lepiej przysłużą się chińskim konsumentom oraz będą motorem napędzającym rozwój rynku - powiedział Tomas Mostany z Global Blue. 

Reklama


Booking.com
gość_c6691 - Profil
gość_c6691
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie